„Brzechwa inspiruje do rysowania polonijne dzieci”

Praca Nicoli Łukaszewskiej

Konkurs plastyczny pt. „Wybrana postać z wierszy Jana Brzechwy”, organizowany przez Polską Szkołę Sobotnią w Moss w Norwegii został rozstrzygnięty. Wzięli w nim również ucział uczniowie z polskich szkół w USA.

W jury zasiedli Łukasz Bernady, redaktor, autor książek, z wykształcenia polonista (opublikował kilka opracowań regionalnych, w tym baśnie, legendy i podania: “Królewna na dnie studni” oraz “Baśnie doliny Samy”) oraz Janina Januszewska-Skreiberg, ambasadorka polskiej kultury w Norwegii, autorka książek o związkach łączących świat literatury, filmu i sztuki polskiej oraz norweskiej.

Praca zbiorowa z Gdańska

Maksymilian Kowal lat 4

Nagrody przyznano:

· Basia Winkler z Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, New Jersey.
· Dawid Proto z Integracyjnej Szkoły Sobotniej w Bristolu.

· Nicola Łukaszewska z Polskiej Sobotniej Szkoły w Moss.

III miejsce
· Maksymilian Kowal z Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, New Jersey.
· Praca grupowa z przedszkola Mądry Miś w Gdańsku za ciekawą kompozycję i pracę zbiorową. Praca została wykonana pod kierunkiem Aleksandry Bielińskiej i Joanny Stanisławek.

Wyróżnienia
· Marcel Macioł z Integracyjnej Szkoły Sobotniej w Bristolu za ogromne ciepło przedstawionej sceny.
· Jakub Matuszewski z Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w Mahwah, New Jersey za wspaniałą kolorystykę.
· Wiktor Nowaczek z Polskiej Szkoły w Moss za nietypowe tworzywo.

Ponadto dyrekcja Polskiej Sobotniej Szkoły w Moss postanowiła nagrodzić pracę Franka Bendkowskiego, Aleksa Mojsiuk i Igora Gawła za zaangażowanie i udział w konkursie.

Nagrody zostaną wysłane po świętach wielkanocnych.

Korespodencja nadesłana ze szkoły w Moss