DPS
No Comments

Portrety śwętych w wykonaniu dzieci z Pert Amboy NJ

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

młodzież podczas mszy-1

Mając na uwadze fakt, że rok 2015 ogłoszony został rokiem życia konsekrowanego, dzieci uczęszczające na polską katechezę, która odbywa się we wtorki przy parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy, podjęły się nowego zadania na okres Wielkiego Postu.

Rok życia konsekrowanego to okres, w którym każdy z nas wdzięczny jest za księży, świętych i błogosławionych, wszystkich, którzy poświęcili swoje życie Bogu i innym ludziom wyrzekając się własnych korzyści, czasem nawet założenia własnej rodziny. Poświęcając się bezgranicznie Bogu a wspaniałym tego przykładem są powołania.

Każdy uczeń z klas VI,VII I VIII otrzymał sylwetkę Świętego lub Błogosławionego np: Św. Jana Nepomucena Neumanna , Św. Franciszka z Asyżu, Ks. Jana Bosko, Św. Alfonsa Maria Liguori i kilku innych, którzy odcisnęli stopy w historii Kościoła Katolickiego. Postacie znane nam wszystkim jak np: Św. Faustyna Kowalska lub Matka Teresa z Kalkuty zostały przybliżone tego dnia na katechezie młodzieży. Dzieci w czasie Wielkiego Postu “próbowały się zaprzyjaźnić” tzn poznać lepiej te osoby i w formie plakatu zaprezentować innym uczniom.

duze zainteresowanie prezentacją

bohaterowie prezentacji czyli klasa VII

Dużą radość sprawiał widok zainteresowanej młodzieży pochłoniętej planowaniem, wycinaniem i klejeniem plakatów, wsłuchującej się w historie, którą katecheci przybliżali podczas zajęć. Dzięki stworzonym plakatom dzieci miały możliwość poznać bliżej dzieje wyjątkowych osób i ich dzieła.

Prezentacja wykonanych plakatów osób konsekrowanych odbyła się 10 marca podczas zajęć polskiej katechezy. Na sali gimnastycznej zebrały się wszystkie dzieci uczęszczające na katechezę, począwszy od klasy I do VIII, ojcowie redemptoryści z parafii, siostry Służebniczki, katecheci i rodzice.

Dzieci z klas VI,VII, I VIII kolejno występowały i opowiadały o błogosławionych, świętych i innych konsekrowanych osobach, trzymając w ręku zrobiony przez siebie plakat. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowe chusty na których mogło wypisać imię i kilka faktów osoby konsekrowanej.

Była to fantastyczna lekcja dla dzieci, młodzieży i wszystkich pozostałych uczestników spotkania.

Dorota Nycz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *