DPS
No Comments

Święcenie motocykli na Greenpoincie

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ceremonia poświęcenia mechanicznych rumaków rozpoczęła kolejny sezon motocyklowy polonijnych pasjonatów dwóch kółek klubu Unknown Biker’s MC, działającego na Greenpoincie w Nowym Jorku. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 19 kwietnia, przed siedzibą klubu, a święcenia dokonał tradycyjnie ks. Marek Sobczak, proboszcz pobliskiej parafii św. Stanisława Kostki.

W spotkaniu wzięła udział konsul generalna RP w Nowym Jorku Urszula Gacek, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2015 Artur Dybanowski wraz z Henrykiem Skrodzkim, który w tym roku – jako marszałek Greenpointu – będzie przewodniczył kontyngentowi tej dzielnicy podczas październikowej parady. Pojawił się również Joseph Lentol, poseł stanowy reprezentujący m.in. Greenpoint,  Ted Woźniak  – Człowiek Roku 2015,  przedstawiciele Pulaski Association of Business and Professional Men i Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej,  policjanci z 94. posterunku NYPD, którzy zawsze przed rozpoczęciem sezonu motocyklowego udzielają uczestnikom ceremonii święcenia różnych wskazówek związanych z bezpieczną jazdą oraz poruszaniem się po drogach.

Po zakończeniu uroczystego poświęcenia motocykli w siedzibie klubu Unknown Biker’s MC odbyły się występy polonijnych zespołów rockowych oraz poczęstunek dla uczestników imprezy.

WM/MK

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *