Spotkania DPS: “Rodzice – architekci dzieciństwa” – Marta Wesołowska

“W ciągu pierwszych pięciu lat życia, u dziecka rozwija się ok. 50 % zdolności do uczenia się” – mówi Marta Wesołowska. – “Następne 30% rozwija się do 8 roku życia. Oznacza to, że to rodzice są najważniejszymi nauczycielami na świecie i to dom, nie szkoła, jest najważniejszą instytucją naukową dla dziecka.”

W czwartek, 16 kwietnia, odbyło się w ramach Spotkań Dobrej Polskiej Szkoły w Bibliotece Publicznej na Ridgewood w Nowym Jorku, spotkanie pt. Wiosna z książką, a w nim wyklad “Rodzice – architekci dziecinstwa” Marty Wesołowskiej, animatorki dziecięcej, dyrektorki Polish Kids Academy w Copiague na Long Island, koordynatorki akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom, inicjatorki wielu wydarzeń polonijnych, w tym imprez dla dzieci.

Spotkanie było połączeniem edukacyjnej zabawy z dziećmi oraz jednoczesnej prezentacji dla rodzców, w której prowadząca pokazywała, jak poprzez ukierunkowaną, atrakcyjną dla dziecka zabawę, można rozwiązać niektóre występujące u dziecka problemy, jak na przykład nieśmiałość, niektóre fobie, unikanie wykonywania pewnych zadań etc. Swój program Marta Wesołowska opracowała m.in. na bazie teorii Howarda Gardnera, według którego każdy człowiek ma co najmniej osiem różnych typów inteligencji, a prawie każdy jest szczególnie uzdolniony w jednym lub dwóch obszarach.

IMG_7674x

Marta Wesolowska