Marta Kustek
No Comments

Wielkie serca polskich rodziców – fragmenty imprezy na Maspeth w Nowym Jorku

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

O tym, że wystarczą dobre chęci, właściwa organizacja, grupa osób chętnych do działania oraz społecznościowe portale, żeby zorganizować udaną imprezę, przekonali się uczestnicy charytatywnego festynu dziecięcego o nazwie “Wielkie serca” zorganizowanego w niedzielę, 19 kwietnia przez fundację Polski Dar Życia wraz z wolontariuszami z grupy “Polish Parents Pomagają”. Pomimo tego, że impreza odbywała się po raz pierwszy, w nowo otwartym Knockdown Center, do którego nie było łatwego dojazdu komunikacją miejską, przyciągnęła setki polskich rodziców z dziećmi z Nowego Jorku i okolic.

“Było prawie 600 osób, to nasz nowy rekord!” – powiedziała Martyna Florczak, prezes Fundacji Polish Gift of Life – “Festyn był przygotowany praktycznie w całości dzięki internetowym wolontariuszom i sponsorom, poprzez facebook koordynowałyśmy, wspólnie z Dorotą z grupy Polish Parents, całe przedsięwzięcie. Dzięki ogłoszeniom na grupie Polish Parents Pomagają, całe jedzenie było nam podarowane przez życzliwe lokalne firmy i ludzi dobrej woli. Również stoiska z atrakcjami były sponsorowane w całości przez osoby prywatne, różne firmy i organizacje!”

“To, co się działo na festynie, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania” – stwierdziła Dorota Mishra, założycielka grupy Polish Parents i Polish Parents Pomagają, współorganizujących imprezę – “Byliśmy bardzo mile zaskoczeni ilością osób, które przyszły pokazać nam swoje wsparcie i otworzyły swoje serca na pomoc innym. Polish Parents i Polish Parents Pomagają udowodnili, że potrafią się zjednoczyć w szczytnym celu. Polish Gift of Life to wspaniała fundacja, która pomaga bezinteresownie dzieciom z wadami serca, mamy nadzieję, że razem będziemy mogli pomóc nareperować jeszcze wiele serduszek!”

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: recital Ewy Lewandowskiej, pokazy tańca Martha Dance Center oraz judo, można było zabawić się przy muzyce zespołu Top Secret i DJ-a Artura, a dla dzieci przygotowano dmuchane zamki do skakania, malowanie twarzy, kreatywne zajęcia artystyczne prowadzone przez fundację Noble Planners oraz liczne konkursy z nagrodami.

“Lubię przełamywać stereotypy i w tym przypadku również tak się stało” – nie kryje zadowolenia Martyna Florczak. – “Ten festyn udowodnił, że nie potrzeba być wielką fundacją czy zrzeszoną formalnie organizacją, aby odnosić sukcesy. Polish Gift of Life to tylko mała garstka wolontariuszy, ale z ogromną grupą przyjaciół, jaką są dla nas Polish Parents Pomagają, możemy zdziałać cuda. Udowodniliśmy w niedzielę, że nie ma rzeczy niemożliwych i, że wiara czyni cuda. Dzięki temu uratujemy kolejne chore dzieci!”

Całkowity dochód z festynu został przeznaczony na ratowanie życia polskich dzieci chorych na serce, będących pod opieką Polskiego Daru Życia.

Marta Kustek
Realizacja materiału filmowego: Andrzej Cierkosz, Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *