“Webinary na temat dwujęzyczności dla polonijnych rodziców i nauczycieli”

Fot. iStockPhoto

Portal DobraPolskaSzkola.com zaprasza polonijnych rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych tematyką dwujęzycznego wychowania polonijnych dzieci, na trzy bezpłatne godzinne webinary pt.:

“Jak uczyć dziecko języka polskiego? – dekalog polonijnego rodzica”

niedziela, 10 maja, 2015 r., o godz. 15.00 EST

Podstawowe zasady, dzięki którym nasze dziecko z pewnością będzie komunikowało się w języku polskim. Prowadzenie: Danuta Świątek

Zarejestruj się na webinar – wyślij swój adres e-mail na adres: redakcja@dobrapolskaszkola.com podając temat wybranego webinaru.

“Granice mojego języka są granicami mojego świata”

– dwujęzyczność oraz samoświadomość językowa i kulturowa emigranta

z perspektywy wielokulturowości.

niedziela, 17 maja, godz. 15.00 EST

Różnice międzykulturowe w procesie przystosowywania się do nowej kultury. Emigracja: dylematy pierwszego etapu, związki na obczyźnie, krzywe akulturacji, powrotny szok kulturowy. Emocje w procesach akulturacji. Strategie akulturacji. Dwujęzyczność – dlaczego ważna? Dwujęzyczność mojego dziecka a moja własna dwujęzyczność. Problemy życia „w dwóch kulturach”. Prowadzenie: Lidia Russell

“Starsze dziecko w rodzinie OPOL-owej (Jeden Rodzic Jeden Język)

– wyzwania, problemy, pomysły jak dalej rozwijać język polski u dzieci starszych i

nastolatków.”

czwartek, 28 maja, 2015 r. godz. 20.30 EST

Metoda OPOL (one- person- one- language). Zwykle stosowana w małżeństwach mieszanych, gdzie każde z rodziców mówi do dziecka w swoim języku. Zastosowanie tej metody w przypadku starszych dzieci dwujęzycznych. Prowadzenie: Eliza Sarnacka- Mahoney.

logotypMSZ_A_kolorWebinary zostały zorganizowane dzięki finansowaniu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu “Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”