Polsko – angielski Cup Song w wykonaniu dzieci z Copiague

Dużo śpiewu, śmiechu i dobrej zabawy – tak w skrócie można opisać kolejne warsztaty filmowe dla polonijnych dzieci, które tym razem odbyły się w Copiague, NY. Głównym tematem warsztatów była realizacja muzycznego teledysku popularnej piosenki Cup Song, która wykonywana była przez dzieci w wersji angielskiej i polskiej. Nagranie piosenki poprzedziło wiele godzin ćwiczeń, które poprowadziła Marta Wesołowska, która przygotowała choreografię nagrania. Autorką polskiej wersji piosenki była Magdalena Śliwa. Całość filmowana była przez Martę Kustek i Piotra Rudzińskiego.

Zajęcia i nagrania w Konkursie Filmowym “Wiedza o Polsce” zorganizowane zostały przez Fundację Instytut Innowacji i Fundację Dobra Polska Szkoła w ramach konkursu MSZ “Polonia i współpraca z Polakami za granicą”.

Tekst i zdjęcia: Marta Kustek

MVI_8385k