DPS
No Comments

“Chicago Mon Amour” – benefis Ewy Staniszewskiej w Copernicus Center

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

29 sierpnia br. w Copernicus Center w Chicago odbył się koncert pożegnalny Ewy Staniszewskiej pt. “Chicago Mon Amour” prezentowany przez Teatr Piosenki PASO.
Ewa Staniszewska jest aktorką, wokalistką i dziennikarką nierozerwalnie złączoną z kulturalnym życiem Polonii chicagowskiej od ponad 25 lat. Wspόłtworzy z Barbarą Kożuchowską Polski Teatr w Chicago (The Polish Theatre of Chicago), uczestniczy niemal we wszystkich ważniejszych wydarzeniach teatralnych i muzycznych, jak np. Betlejem Polskie, Ania z Zielonego Wzgόrza, Kubuś Puchatek; wystąpiła w ponad stu wieczorach poezji polskiej, wspόłpracowała także z polonijnym teatrem kabaretowym “Bocian”, oraz z Teatrem pieśni i Tańca Wici. Ewa Staniszewska jest również obecna na antenie radiowej i telewizyjnej, prowadzi programy o tematyce kulturalnej. Jako dziennikarka włącza się aktywnie w działania na rzecz edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, wspiera promocję wydarzeń kulturalnych oraz kampanii społecznych, jak np. “Cała Polonia czyta dzieciom” lub polonijne “Lekcje śpiewania”. W 2014 Ewa Staniszewska została wyrόżniona przez słuchaczy polskiego radia w Chicago “Dziennikarz Roku 2014”.

W programie pożegnalnego wieczoru wystąpili przyjaciele i koledzy Ewy, artyści z Chicago: Barbara Bilszta- Niewrzoł, Elżbieta Kochanowska, Julitta Mroczkowska, Agata Paleczny, Mirosława Sojka – Topόr, Krzysztof Arsenowicz, Jarek Maculewicz, Stefan Niedorezo, Krzysztof Wawer, Andrzej Szopa oraz sama Ewa Staniszewska.

Artystom towarzyszył zespόł muzyczny pod kierownictwem Krzysztofa Pabiana.

Realizacja: Marta Kustek, Andrzej Cierkosz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *