Danuta Świątek
No Comments

„Syrena” – czyli tu kupisz najlepsze pierogi w Linden i znajdziesz wsparcie dla polskiego języka!

Sklep Syrena w Linden, NJ

Karolina Korzeniecki, nowa właścicielka sklepu „Syrena” w Linden, NJ, inwestuje nie tylko w rozwój biznesu,  ale również wspiera imprezy, promujące  kulturę i język polski.

„Syrena” ufundowała wszystkim dzieciom darmowy posiłek na I Polonijnym Dniu Dwujęzyczności w Mahwah, NJ. Rożnymi smakołykami  objadały się dzieci i dorośli. „Pierogi palce lizać” – stwierdziła Izabella Laskowska z Nowego Jorku. „Sama robię pierogi w domu i przyznaję, że te są doskonałe”.

U nas zjesz smacznie!

„Staram się uczestniczyć i angażować w wiele imprez, organizowanych przez polonijne społeczności, bo bardzo ważne jest dla mnie zachowanie polskiej kultury w Ameryce” – mówi pani Karolina. „Chciałabym, żeby moje dzieci wiedziały jak najwięcej o Polsce i polskich tradycjach.  Jestem mamą dwóch chłopców w wieku 8 i 6 lat, którzy obecnie uczęszczają do polskiej szkoły w Clark, NJ” – dodaje.

Pani Karolina jest właścicielką sklepu od listopada 2014 r. „Usłyszałam, że sklep jest na sprzedaż, a ponieważ kiedyś pomagałam w otwarciu jednego ze sklepów w Nowym Jorku, postanowiłam spróbować własnych sił w tym biznesie. Wcześniej pracowałam jako manager w sieci sklepów Donkin Donuts” – opowiada.

Polskie pyszności z Syreny

Największym wyzwaniem w wychowaniu dzieci dwujęzycznych jest dla niej „Ciągłe przekonywanie dzieci, że język polski jest i będzie tak samo ważny w życiu jak język angielski”. Rodzina Korzenieckich uwielbia odwiedzać polskie festiwale i zabawy w polskiej szkole.  „Moi chłopcy spędzają letnie wakacje z dziadkami w Polsce” – mówi pani Karolina, która pochodzi z Podlasia, a do USA przyjechała 10 lat temu. Wyjazdy do Polski, to jeden z praktycznych sposobów, na rozwijanie znajomości języka polskiego. Pani Karolina chętnie też sięga  w domu po wiersze Jana Brzechwy, by poczytać synom.

Dziękujemy „Syrenie” i zachęcamy, by jak najwięcej właścicieli małych i dużych biznesów angażowało się w promowanie języka i kultury polskiej w USA.

Danuta Świątek

Zdjęcia: archiwum Karoliny Korzenieckiej