O podręcznikach dla szkół polonijnych w Polskim Radio 910 AM w Pomonie, NY

Renata Martin i Beata Benewiat w studio Polskiego Radia 910AM w Pomonie, NY

“Podręczniki, z których korzystają nauczyciele w polskich sobotnich szkołach w USA” – to temat audycji poprowadzonej przez Danutę Świątek, która odbyła się 8 stycznia 2016 r. w Polskim Radio 910 AM w Pomonie, NY.

Z jakich podręczników korzystają polskie sobotnie szkoły w Stanach Zjednoczonych? Dlaczego trudno wybrać dobry podręcznik  do pracy z polonijnymi dziećmi? Jakie powinny być podręczniki dla polonijnych szkół w USA? Jakie są obecnie dostępne na rynku propozycje i gdzie można je zamówić?

Na te i inne pytania odpowiadały Danuta Szkutnik, nauczycielka Polskiej Katolickiej Szkoły im. Św. Ferdynanda w Chicago i autorka podręcznika “Już czytam”, “Już piszę” i “Już potrafię”, Beata Benewiat, dyrektorka Polskiej Szkoły im. J. Niemcewicza w Plainfield, NJ oraz Renata Martin, nauczycielka ze szkoły im. M. Kopernika w Mahwah, NJ w rozmowie z Danutą Świątek oraz Marcinem Filipowskim.

Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Beata Benewiat, Danuta Świątek, Marcin Filipowski i Renata Martin