Danuta Świątek

Nieśmiertelny Czerwony Kapturek w Mahwah, NJ

Malina Oniszczuk wita gości

Są bajki, które zawsze przyciągają czytelnika. „Czerwony Kapturek” jest jedną z nich. Pomysł, by wystawić „Czerwonego Kapturka” w wersji dowolnej w  teatrzyku kukiełkowym w Szkole im. M. Kopernika w Mahwah, NJ, natychmiast spodobał się uczniom 3 klasy, chociaż czasu na próby było mało, bo zaledwie dwie soboty.

Wystarczyło czasu. A radości podczas prób było wiele. Cieszyły kukiełki w rękach uczniów. Ekscytowały teksty, które należało nauczyć się płynnie czytać.

Radowała myśl, że przedstawienie zobaczą babcie i dziadkowie. Energia uczniów rozpierała klasę podczas zajęć w soboty.

Nadszedł dzień przedstawienia. Do szkoły przyjechały liczne rodziny. Uczniowie – aktorzy stanęli przed publicznością.

Maya Zhang narrator

Toczyły się scena po scenie. Aż nadeszła scena kulminacyjna.

– Babciu, dlaczego masz takie wielkie uszy?

– Żebym cię mogła lepiej słyszę, kochanie.

– A dlaczego masz takie ogromne oczy?

– Żebym mogła lepiej widzieć, jaka jesteś śliczna.

– A takie duże ręce?

– Żebym cię mogła przytulić!

– A takie groźne zęby?

– Żebym mogła cię zjeść!

Patrzące dzieci zamarły na krzesłach. Cisza panowała na widowni. Pełne zaangażowanie widzów.

A potem, gdy okazało się, że Czerwony Kapturek i Babcia zostały uratowane przez myśliwego, poczucie ulgi i wielkie brawa!

Goście

Szkolny teatrzyk  dostarczył niezapomnianych wrażeń uczniom-aktorom i widzom. W przygotowaniu jest następne przedstawienie.

Tekst i zdjęcia: Danuta Świątek