kajtus-kuferek-pelen-przygod-zawiera-6-ksiazeczek-opr-miekkaKajtuś. Kuferek pełen przygód (6 książeczek)

Autor: Christine L’Heureux, Gisele Legare

Wydawnictwo: Rea
Liczba stron: każda z książeczek 24 strony
Oprawa: twarda z gąbką
Wiek: 2+

Cena: 35 $
Koszt przesyłki: 4$ (na terenie USA), 8$ (poza USA)

Ksiegarnia online

Radość, zdziwienie, smutek, zachwyt… Kajtuś wciąż dowiaduje się nowych rzeczy o otaczającym go świecie.

Kuferek pełen przygód zawiera sześć książeczek pełnych niespodzianek i ciekawych odkryć!

• Kajtuś leci samolotem
  • Kajtuś karmi ptaszki
  • Kajtuś. Bez trzymanki
  • Kajtuś chce pieska
  • Kajtuś. Cukierek albo psikus
  • Kajtuś znajduje kryjówkę

Seria ,,Świat w oczach dziecka” przeznaczona jest dla najmłodszych fanów Kajtusia: dwu- i trzylatków. Tytułowy bohater pomaga swoim rówieśnikom pomyślnie pokonywać trudności pierwszych etapów dzieciństwa, np.: pożegnanie ze smoczkiem, przejście na nocniczek, pojawienie się opiekunki czy samodzielne mycie zębów. Zarówno treść (prosty język i ilustracje) jak i forma (miękka oprawa w gąbce, zaokrąglone rogi) są dostosowane do wieku dziecka.

„Kamyczek / Kajtuś” pomaga dzieciom poznawać świat, integrować się z rodziną i społeczeństwem, zapoznaje z podstawowym słownictwem. Przybliża także stany emocjonalne, których doświadczają dzieci na różnych etapach swojego rozwoju psychicznego.

Książeczki z Kamyczkiem są również bogatym źródłem wskazówek dla rodziców, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: jak pomóc maluchowi w pokonaniu trudności dnia codziennego. Jest źródłem tym cenniejszym, że można z niego korzystać wraz z dzieckiem, dla którego będzie to interesującą i pouczającą zabawą.

Przemyślana koncepcja plastyczna książeczek (realistyczna, bez zbędnych, rozpraszających dziecko szczegółów) oraz forma okładki z gąbką z zaokrąglonymi narożnikami zapewnią trwałe i bezpieczne użytkowanie tych książeczek.

Seria Kajtuś jest polecana przez Polski Komitet Ochrony Praw Dziecka.