DPS
No Comments

“Bajki, klucz do kultury i języka ojczystego” – webinar Joanny Dobkowskiej

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Nie ma wątpliwości, że znaczenie baśni w rozwoju intelektualnym i emocjonalnym dziecka jest ogromne, ale – zwłaszcza w środowisku wielokulturowym – trzeba też podkreślić rolę tych tekstów w budowaniu poczucia przynależności do określonej społeczności, którą łączy język, wspólne tradycje i wartości.

9 lipca 2016 r. odbył się webinar “Bajki, klucz do kultury i języka ojczystego” poprowadzony przez Joannę Dobkowską, polonistkę, pedagoga, kulturoznawcę; doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Prowadząca jest również współpracownikiem w projektach PIRLS i TIMSS 2011 oraz w innych projektach badawczych, takich jak Ogólnopolskie Badanie Umiejętności Trzecioklasistów 2013, Szkoła samodzielnego myślenia oraz Dydaktyka literatury i języka polskiego w gimnazjum.

 

godlo_senat z podpisem 1Webinar został zorganizowany przez Fundację Dobra Polska Szkoła oraz Fundację Edukacja dla Demokracji, w ramach zlecania przez Kancelarię Senatu zadań w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *