DPS
No Comments

“Edukacja poprzez sztukę i kształtowanie aktywnej twórczo osobowości” – webinar Lidii Russell, 4 września

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

BANNER_WEBINAR_01

 

Fundacja Dobra Polska Szkoła oraz Fundacja Edukacja dla Demokracji zapraszają na kolejny bezpłatny webinar pt. “Edukacja poprzez sztukę i kształtowanie aktywnej twórczo osobowości w polonijnej szkole z perspektywy wielokulturowości”, poprowadzony przez Lidię Russell.

Na webinarze poruszone zostaną m.in. zagadnienia związane z promocją kultur etnicznych, nauką języka ojczystego wśród imigrantów, umiejętnością dialogu kulturowego, tematyką dotyczącą wychowania osoby wrażliwej i twórczej w edukacji międzykulturowej, rolą sztuki w procesie nauki języka, historii, geografii i kultury polskiej, a szerzej – w edukacji dzieci z rodzin emigracyjnych w USA.

Webinar odbędzie się 4 września 2016 r. o godz. 12.00 EST Nowy Jork, 18.00 Polska 

Rejestracja na webinar odbywa się poprzez wysłanie e-maila z tematem “Webinar” oraz swojego imienia i nazwiska na adres redakcja@dobrapolskaszkola.com

 

Lidia Russell

Lidia Russell

Lidia Russell – absolwentka polonistyki ze specjalnością nauczania języka polskiego na US oraz podyplomowej politologii na WSP im. Janusza Korczaka w Warszawie, specjalizacja: społeczno-polityczne problemy wielokulturowości. Animatorka kultury, copywriter i PR-owiec, redaktor i tłumacz z j. angielskiego, nauczycielka w Szkole Języka Polskiego im. Jana Pawła II w Bostonie, dziennikarka portalu Dobra Polska Szkoła w Nowym Jorku i koordynatorka Polonijnego Dnia Dwujęzyczności w Bostonie.

 

 

godlo_senat z podpisem 1Webinar został przygotowany w ramach Polonijnego Dnia Dwujęzyczności, i zlecony przez Kancelarię Senatu w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2016 roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *