DPS
No Comments

Warsztaty w American Folk Art Museum – fotorelacja

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

AFAM aug 10 copy

 

W niedzielę, 21 sierpnia, uczniowie ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej im Sw. Jana Pawła II na Maspeth wzięli udział w warsztatach artystycznych w muzeum na Manhattanie.

Po obejrzeniu wystawy „Fever Within: The Art. Of Ronald Lockett” i zapoznaniu się z pracami Ronalda Locketta oraz po analizie materiałów i metod pracy używanych przez artystę, dzieci przystąpiły do wykonywania swoich własnych prac z wielkim entuzjazmem. Tym bardziej, że przygotowane materiały były bardzo podobne do materiałów używanych przez artystę.

 

IMG_7803 copy

 

IMG_7834 copy

 

Dzieci wykazały się nadzwyczajną pomysłowością. W krótkim czasie z deseczek, patyczków, sznureczków, plastykowej siatki i taśmy, powstały urocze żyrafy, kotki, myszki, ptaki, koniki i renifery. Na zakończenie każdy artysta z duma prezentował swoje własne dzieło. Mali artyści wzbudzali podziw i uznanie gości odwiedzających muzeum i to nie tylko za swoja kreatywność, ale także za piękne posługiwanie się językiem polskim.

 

IMG_7830 copy

 

Serdecznie dziękuję rodzicom za dowiezienie dzieci do muzeum oraz za udział w zajęciach. Jednocześnie chciałam zaprosić rodziców i nauczycieli z innych szkół do odwiedzenia muzeum i wzięcia udziału w warsztatach.

Zajęcia w języku polskim mogę prowadzić częściej. Wystawy zmieniają się kilka razy w roku i za każdym razem tematyka jest inna. Chętnych rodziców oraz nauczycieli proszę o kontakt.

 

Tekst i zdjęcia: Krystyna Magaj-Pitula

 

American Folk Art Museum, 2 Lincoln Square. New York, NY 10023. Muzeum mieści się miedzy 65 i 66 ulica. Wstęp do muzeum jest za darmo, sugerowana donacja wynosi $5 od rodziny.
Informacje i kontakt: Krystyna Magaj-Pitula 917 657-5484 lub KrysMagP@aol.com 

 

 

IMG_7836 copy

 

IMG_7835 copy

 

AFAM aug 6

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *