1 Comment

”7 bajek” debiutancka płyta grupy Małe S.I.E.

_u2c0076

Fot. Bartek Ryży

– Marta co robisz?
– Piszę bajki.
– Po co piszesz bajki?
– Żeby ludzie ich słuchali.
– Po co mają słuchać bajek?
– Żeby wtłoczyli się w tęczę…

Dialog z małą Martą obrazuje przesłanie nowej płyty grupy muzycznej Małe S.I.E. grającej muzykę S.I.E., czyli eklektyczną mieszankę rujnująca wszelkie stereotypy dotyczące muzyki dziecięcej. 15 września 2016 światło dzienne ujrzy ich debiutancka płyta pt. ”7 bajek”.

male-s-i-e-front-7-bajek„7 bajek” jest płytą nagraną pod patronatem księcia polskiej bajki „Koziołka Matołka”, ponieważ producentem jest Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. O wyjątkowości płyty „7 bajek” decyduje jej naturalność. To płyta, na której dzieci są sobą i przez pryzmat własnych, kolorowych osobowości opowiadają historie DLA RODZICÓW I ICH POCIECH. Na „7 bajek” składają się utwory niebanalne, zmuszające do spojrzenia na świat z perspektywy dziecięcej wyobraźni.

W nagraniach udział wzięli: Marta Jędrys, Justyna Jędrys, Julia Kulińska, Marysia Obwarzanek, Alicja Niewczas, Kornelia Palkowska, Natalia Kwiecień, Bartosz Woźniczka, Tomek Aftyka, Hubert Drążek, Mikołaj Janowski, Piotr Stefański.Rysunki do okładki popełniła ośmioletnia Marysia Kozłowska z pomocą taty-Piotra Kozłowskiego.Płytę zrealizowano w kieleckim studiu UNITED RECORDS.

Fot. Bartek Ryży

One Response to ”7 bajek” debiutancka płyta grupy Małe S.I.E.

1. Krystyna Magaj-Pitula September 14, 2016 at 1:29 am

Szkoda, ze plyta jest tylko do sluchania. Z przyjemnoscia bym ogladala.