Teatr z Toronto w Bostonie – ze sztuką o Fryderyku Chopinie

zz-monsieur-chopin-2015-flyer

Akcja sztuki „Dobry wieczór monsieur Chopin” Salonu Poezji, Muzyki i Teatru z Toronto rozgrywa się w dwóch miejscach: w Żelazowej Woli i w Nohant we Francji. Najpierw kustoszka Muzeum w Żelazowej Woli opowiada o dzieciństwie Chopina, jego niezwykłym talencie muzycznym i o młodości spędzonej w Warszawie. Potem akcja przenosi się do Nohant, gdzie autorka kilku książek biograficznych o Chopinie opowiada z pasją o artyście na emigracji. Sztuka, której premiera miała miejsce w 2010 roku w Sao Paulo w Brazylii, ukazuje życie i twórczość Fryderyka Chopina.

Tytuł pochodzi z wiersza Krzysztofa Ildefonsa Gałczyńskiego. Scenariusz napisały Maria Nowotarska i Joanna Sokołowska-Gwizdka. Na scenie wystąpią Maria Nowotarska i Agata Pilitowska – absolwentki Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Obie występowały na deskach krakowskiego Teatru im. J. Słowackiego. Spektaklowi towarzyszy muzyka Fryderyka Chopina.

Teatr z Toronto pojawi się w Bostonie na zaproszenie Fundacji Kultury Polskiej, która jest organizatorem występu.

Sobota, 1 października 2016 r., godz: 19:30, Sala im św. Jana Pawła II, Centrum Parafialne MBCz (655 Dorchester Ave., S. Boston, MA)

Bilety: $25

Można zakupić w sklepie EUROMART (808 Dorchester Ave., tel 617-825-1969)

Rezerwacja biletów: andrzejpronczuk@aol.com  oraz  617-696-9009                                       (informacja nadesłana)