DPS
No Comments

Aktualniona Złota Lista książek do czytania dzieciom Fundacji ABCXXI

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Złota Lista książek do czytania dzieciom, została opracowana przez Fundację ABCXXI, organizatora popularnej akcji Cała Polska (Polonia) czyta dzieciom”. Na liście umieszczane są tytuły książek, które w odczuciu jej pomysłodawców uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu, doskonalą język, rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań – życzliwości, uczciwości, mądrości, odwagi. Lista jest stale uaktualniana. Poniżej zamieszczamy jej najbardziej aktualną wersję, z zaznaczonymi nowymi pozycjami książkowymi.

Twórcy Listy sugerują, by tytuły opatrzone gwiazdką najpierw przeczytać/przejrzeć samemu i dokonać wyboru fragmentów, zanim zaczniemy czytać dziecku, ponieważ oprócz uniwersalnych treści mogą one zawierać rozdziały lub akapity związane z realiami innej kultury, które nie zawsze są interesujące lub zrozumiałe dla dziecka.

 

Złota Lista Książek 2017 – wersja pdf

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *