DPS
No Comments

18. Spotkanie Wielkanocne z królem w Central Parku. 16 kwietnia

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

IMG_5295s

 

Na 18. Spotkanie Wielkanocne w Central Parku na Manhattanie, przy pomniku króla Władysława Jagiełły zapraszają w niedzielę, 16 kwietnia, jego organizatorki – Katarzyna Kucia i Elżbieta Święszek-Szarejko. Wejście do Central Parku od strony wschodniej, czyli z 5 Alei, pomiędzy Metropolitan Museum a 79 Street; od strony zachodniej wejście przy 81 Street. Pomnik znajduje się na niewielkim wzniesieniu, tuż obok Turtle Lake.

Każdy uczestnik spotkania proszony jest o przyniesienie ze sobą koszyczka ze święconką. Organizatorki proszą o dochowanie tradycji tych spotkań i ubranie wymyślnych, fantazyjnych kapeluszy. Mile będą widziani śpiewacy, tancerze i muzycy z instrumentami. Wielkanocne świętowanie rozpocznie się o godz. 14:00, po polsku: wspólną modlitwą i poświęceniem przyniesionych pokarmów. Potem podzielimy się jajkiem i złożymy sobie życzenia świąteczne. Dodatkowe informacje: “Nowy Dziennik”, tel. 212-594-2266 wew. 302.

 

Wielkanocne śniadanie pod pomnikiem w 2010 roku.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *