DPS
No Comments

Stories from the Eastern West: Culture.pl wkracza w świat audio 

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

31 sierpnia 2017 na Culture.pl pojawi się nowy dział – audio! Jego pierwszym elementem jest podcast zatytułowany Stories From The Eastern West, opowiadający o kulturze, historii i charakterze Europy Środkowo-Wschodniej. Już teraz, przedpremierowo, można zapoznać się z pierwszym odcinkiem odwiedzając www.SFTEW.com

Dlaczego Stories From the Eastern West?

Pod koniec sierpnia, Culture.pl po raz pierwszy wkroczy w świat audio ze swoim nowym autorskim podcastem Stories from the Eastern West. Ta anglojęzyczna seria słuchowisk ma za zadanie opowiedzieć odbiorcom zagranicznym czym jest Polska i Europa Środkowo-Wschodnia: o tym jaki jest jej charakter, tożsamość, o tym kim są jej mieszkańcy.

Te bogato udźwiękowione słuchowiska, produkowane są z troską o najmniejszy detal i aspirują jakością do podcastowej pierwszej ligi – tzw. narrative podcasts.

Pragniemy wykreować w wyobraźni każdego słuchacza krainę o nazwie Eastern West – miejsce o niezwykłej, choć burzliwej historii, z którego wywodzą się nietuzinkowe postaci.

Stories From The Eastern West przeniesie słuchaczy do Europy Środkowo-Wschodniej
i pokaże im, że nasz region jest bardzo różnorodny, a każde z Państw skrywa zadziwiające historie
– tłumaczy Adam Żuławski, dyrektor projektu.

Jakie historie wybraliśmy?

Zależało nam, żeby te historie były ciekawe, bez względu na to, czy potencjalny słuchacz słyszał kiedykolwiek o Polsce czy Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Wojciech Oleksiak, główny producent. – Wszystkie tematy, które wybraliśmy, mówią o sprawach istotnych, dotykają wątków, które dotyczą nas wszystkich, bez względu na miejsce zamieszkania. 

Idąc tym kluczem, w pierwszym sezonie opowiemy o:

  • Jedynym koncercie Rolling Stones za Żelazną Kurtyną. Jak to możliwe? Kto do tego dopuścił? Jaka była polityka kulturalna komunistycznych władz?
  • Niedźwiedziu, który walczył w polskiej armii. Czym była Armia Andersa? Jaki był los Polski po II wojnie światowej? Czy granica pomiędzy ludźmi a zwierzętami jest tak oczywista, jak nam się wydaje?
  • Piosence „Warszawa” Davida Bowiego. Dlaczego jednemu z najważniejszych utworów w swojej karierze nadał imię miasta, w którym spędził co najwyżej kilka godzin? Jak postrzegał nasz region, jak wyraził to w swojej muzyce?

Dlaczego podcast? 

Podcasty to cyfrowe audycje radiowe, dostępne w dowolnym czasie dla każdego użytkownika Internetu. W Stanach Zjednoczonych od kilku lat biją rekordy popularności: serię S-Town pobrano ponad 200 milionów razy, natomiast ponad 50 milionów Amerykanów deklaruje, że „regularnie słucha podcastów”. Z roku na rok podcasty stają się coraz bardziej popularne w Europie. Co więcej, podczas gdy internetowym trendem jest przekuwanie treści na krótkie formy wizualne, najlepsze serie podcastów mogą pochwalić się niezwykłymi wskaźnikami retencji użytkowników, sięgającymi aż 80%. Tak liczna i zaangażowana publiczność nie mogła ujść uwadze Culture.pl.

SFTEW jest początkiem nowego rozdziału dla Culture.pl. W kolejnych latach planujemy się dalej rozwijać na rynku audio, wciąż poszerzając grono naszych odbiorców na całym świecie i umacniać pozycję polskiej kultury na arenie międzynarodowej – mówi John Beauchamp, redaktor naczelny Culture.pl.

Gdzie szukać SFTEW?

Wszystkich słuchaczy zapraszamy na SFTEW.com, gdzie podcastu można posłuchać lub pobrać na dysk. Ci, którzy z podcastami już się zetknęli, z łatwością znajdą Stories from the Eastern West na popularnych platformach, takich jak: iTunes/Apple Podcasts, Stitcher, Player.fm, Spreaker czy Overcast.

Naszym głównym kanałem jest iTunes:

https://itunes.apple.com/us/podcast/stories-from-the-eastern-west/id1276110446

Zapraszamy również do śledzenia naszych kanałów społecznościowych: facebook.com/sftewpodcast oraz twitter.com/sftewpodcast.

Stories from the Eastern West

Nowy podcast Culture.pl

Dostępny dla słuchaczy od 31 sierpnia

Zapraszamy do słuchania!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *