DPS
No Comments

Łamacze szyfrów/Codebreakers – Międzynarodowa Gra Kryptologiczna

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Ruszyła kolejna edycja Międzynarodowej Gry Kryptologicznej poświęconej polskim matematykom, którzy 85 lat temu złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma, czym walnie przyczynili się do sukcesu aliantów w czasie II wojny światowej. Gra ukaże się równolegle w języku polskim (Łamacze szyfrów) i angielskim (Codebreakers)!

Łączy ona w sobie, w przystępny sposób, elementy historii, matematyki i logiki. Uczy pracy zespołowej, gdyż w zmaganiach biorą udział 3 osobowe drużyny, które poznając metody szyfrowania i deszyfrażu rozwiązują wirtualne zagadki i łamią coraz trudniejsze tajne depesze.

Szczególnie ważne jest to, że adeptem kryptologii może stać się każdy (jeśli tylko umie pisać), bowiem zabawa toczy się na trzech poziomach trudności – podstawowym (w którym nie trzeba mieć żadnej wiedzy o łamaniu szyfrów), zaawansowanym oraz na poziomie Enigma, w którym uczestnicy zmierzą się (z sukcesem) ze słynną maszyną szyfrującą.

O atrakcyjności zabawy świadczy fakt, że w dotychczasowych edycjach gry wzięło udział już ponad 6000 uczestników z całego świata.

W skrócie:

  • REJESTRACJA ZESPOŁÓW już teraz na www.lamaczeszyfrow.pl lub www.codebreakers.eu (wersja anglojęzyczna)!
  • POZIOM PODSTAWOWY (basic) od 25.09 (decydująca rozgrywka 13.10),
  • POZIOM ZAAWANSOWANY (advanced) od 16.10 (decydująca rozgrywka 3.11).
  • POZIOM ENIGMA od 6.11 (decydująca rozgrywka 24.11).

Szczegóły na stronach www.lamaczeszyfrow.pl  i www.codebreakers.eu 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *