DPS
No Comments

Druga edycja Przystanku Historia Nowy Jork

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Stowarzyszenie Pamięć zaprasza na drugą edycję Przystanku Historia Nowy Jork, który odbędzie się w dniach od 19 do 24 października 2017 roku na terenie Nowego Jorku i New Jersey. Spotkania poprowadzą pracownicy Biura Edukacji Narodowej oraz Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.

II edycja Przystanku zbiega się z rocznicą śmierci Bł. ks. Jerzego Popiełuszki, dlatego przewodnim tematem październikowych spotkań będzie „Życie i kapłaństwo ks. Jerzego Popiełuszki”. W trakcie większości spotkań będzie prezentowana wystawa pt. „Zdawałoby się im, że go unicestwili, a to on przeszedł do nieśmiertelności” autorstwa dr Katarzyny Maniewskiej. Wystawa ta była niedawno prezentowana w Sali BHP Stoczni Gdańskiej oraz w Sejmie RP.

Prelekcje wygłoszą: dr Katarzyna Maniewska – główny specjalista w Delegaturze IPN w Bydgoszczy i dr Kamila Churska-Wołoszczak – starszy specjalista w Delegaturze IPN w Bydgoszczy oraz dr Franciszek Dąbrowski – główny specjalista w Archiwum IPN w Warszawie; Krzysztof Wojda – starszy archiwista w Archiwum IPN w Warszawie, którzy przedstawią dokumenty dotyczące ks. Jerzego.

Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniach:

Czwartek, 19 października, godz. 19.00 –  Konsulat RP w Nowym Jorku (233 Madison Ave, New York, NY 10016). Wejście za okazaniem zaproszenia. W celu uzyskania zaproszenia należy się skontaktować z organizatorami do soboty 14 października.

Piątek, 20 października, godz. 19.00 – Polska Fundacja Kulturalna w Clark (177 Broadway, Clark, NJ 07066)

Sobota, 21 października, godz. 19.00 – Druch Studio w Trenton (920 Brunswick Ave, Trenton, NJ 08638). Ilość miejsc ograniczona. W celu rezerwacji należy skontaktować się z Ryszardem Druchem e-mail: druchstudio@comcast.net

Niedziela, 22 października, godz. 12.00 – Msza Święta w kościele oo. Paulinów na Manhattanie i spotkanie w sali parafialnej (101 East 7th Street, New York, NY 10009).

Wtorek, 24 października, godz. 18.00 – Spotkanie w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku (138 Greenpoint Ave, Brooklyn, NY 11222).

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *