DPS
No Comments

Propozycja książkowa na III Polonijny Dzień Dwujęzyczności

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Tegoroczny III Polonijny Dzień Dwujęzyczności można obchodzić na wiele sposobów, bo kreatywność wśród polonijnych nauczycieli i rodziców nie zna granic.

Zapraszamy do korzystania z oferty dwóch pisarek: Barbary Dubuś i Aleksandry Karkowskiej, o których pisaliśmy już na naszym portalu:

http://www.dobrapolskaszkola.com/chcesz-sie-poczuc-silniejszy-w-nowoczesnym-swiecie-poznaj-swoich-dziadkow/

W czasie święta dzieci mogą wrócić do historii swoich rodzin, używając książki-przewodnika „Babciu! Grandma” Dziadku! Grandpa! Tell Me Your Story”

Autorki proponują: „Zabierz wnuczkę i wnuka w czasy swojego dzieciństwa i opowiedz o swoim życiu, o swoich przygodach, zabawach  i obowiązkach. Zdradź swoje sekrety. Wypełniając ten zeszyt razem, zdziwicie się, uśmiejecie, czasami wzruszycie. Pokażecie jak niegdyś wyglądał dziecięcy świat. Świat jakże inny, ale dzieci jakże podobne!”

Barbara Dubuś studiowała kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Interesuje się etnografią i uwielbia podróżować. Kocha polskie góry. Aleksandra Karkowska po kilkunastu latach pracy w korporacjach, zajęła się realizacją swoich marzeń i pasji. Maluje, podróżuje, działa społecznie i teraz pisze, i wydaje międzypokoleniowe książki z panią Barbarą. Zainteresowane osoby mogą kontaktować się e-mailowo z pisarkami: oficyna@oficyna.com.pl

 

Danuta Świątek

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *