DPS
No Comments

Archiwum pełne pamięci – ruszył nowy projekt i portal IPN

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Archiwum Pełne Pamięci to nowy projekt i portal Instytutu Pamięci Narodowej. Ma on służyć ratowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, w tym cennych dokumentów, które – choć dla poprzednich pokoleń Polaków były relikwiami, dziś ludziom nieznającym ich wartości mogą się wydać zbiorem papierów bez wartości.

Apelowi o przekazywanie lub udostępnianie takich materiałów, także kronik czy zbiorów rodzinnych, towarzyszy uruchomienie nowego portalu – www.archiwumpamieci.pl. Także za jego pośrednictwem można się skontaktować z pracownikami instytutu, by przekazać im dokumenty czy zainteresować IPN opowieścią o losach własnej rodziny.

Pracownicy IPN zachęcają do wspólnego budowania Narodowego Zespołu Archiwalnego, dlatego zależy im na nagłośnieniu projektu w mediach. Interesujące materiały i dokumenty można przekazywać jednak w każdym oddziale IPN, nie tylko za pośrednictwem portalu archiwumpamieci.pl.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *