DPS
1 Comment

“Polska szkoła, polska klasa Polska mowa nie wygasa” czyli Dzień Dwujęzyczności w Dallas, TX

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

Tematem tegorocznego wydarzenia Polonijnego Dnia Dwujęzyczności celebrowanego w Polskiej Szkoły im. Jana Karskiego w Dallas w Teksasie była “Podróż w krainę książki”. Dzieci oraz rodzice miały okazję podróżować z paszportem od stoiska do stoiska, czyli od książki do książki i słuchać, bawić się, rozwiązywać zagadki i krzyżówki. Można było ulepić Plastusia z plasteliny i zrobić Smoka Wawelskiego z bibuły, zabawić się w Kubusia Puchatka i podebrać miód pszczołom, czy przy zawiązanych oczach przymocować Osiołkowi zgubiony ogon. Młodsze dzieci kolorowały i bawiły się kartami “memo” z Koziołkiem Matołkiem, a starsze rozwiązywały quizy, rebusy i krzyżówki. Wspaniale było patrzeć, gdy zarówno dzieci jak i rodzice bawili się przy książkach, które są czytane z pokolenia na pokolenie i cenione w różnych środowiskach kulturowych, językowych, czy obyczajowych.

Marta Morawska
Dyrektor Polskiej Szkoły im Jana Karskiego w Dallas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


One Response to “Polska szkoła, polska klasa Polska mowa nie wygasa” czyli Dzień Dwujęzyczności w Dallas, TX

  1. ESM October 29, 2017 at 3:34 pm

    Ale piękne zdjęcia i pomysłowa impreza. I tyle inspiracji … Denver skorzysta! Dziękujemy Dallas!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *