DPS
No Comments

Obchody Dnia Dwujęzyczności w Akademii Języka Polskiego w Bartlett, w stanie Illinois

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

 

20 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dwujęzyczności. W związku z tym wszystkie klasy zaprezentowały projekty przygotowane z tej okazji.

Klasy młodsze malowały flagi,  poznawały symbole narodowe takie jak hymn, flaga i godło. Uczniowie klas  starszych 6, 7, 8 i LO poszerzały swoją wiedzę poznając historię instytucji polonijnych na terenie Chicago. Wszyscy nosili tego dnia koszulki, czapki i szaliki w barwach narodowych. Główne wejście było pięknie udekorowane plakatami POLONIJNEGO DNIA DWUJĘZYCZNOŚCI,  a na korytarzach zawisły polskie flagi. Wszyscy wychowawcy zadbali o uroczysty wystrój klas, niektórzy serwowali polskie potrawy i oglądali polskie filmy.

Cały ten czas był wypełniony wielkim patriotyzmem i przekonaniem, że warto podtrzymywać wspaniałe polskie tradycje i język. Życzę nam wszystkim więcej takich uroczystości i utrzymywania tego nowego święta polonijnego jakim jest Dzień Dwujęzyczności.

Podziękowania za przygotowanie wydarzenia należą się całemu  Gronu Pedagogicznemu, Dyrekcji  oraz Rodzicom!

 

Jolanta Harrison

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *