DPS

Akcja społeczna “Na Mikołajki Włącz książkę Włącz czytanie”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

_68042283_flood

Nie ważne czy jesteś stary, czy młody, chory czy zdrowy, umiesz dobrze czytać, mieszkasz w Polsce czy za granicą – sięgaj po książkę, po ebooki, audiobooki, czytaj książki papierowe! Czytać możesz wszędzie i zawsze! Miejsca i czas czytania dla książek elektronicznych praktycznie nie ma znaczenia!

Portal MiMamo.pl zaprasza do udziału w Mikołajkowym tygodniu spotkań czytelniczych – Na Mikołajki Włącz książkę Włącz czytanie. Mikołajkowe spotkania odbywać się będą w dniach 4 – 8 grudnia (na całym świecie).
Organizatorzy zachęcają do zorganizowania oryginalnego spotkania czytelniczego, na którym np. książki są czytane na głos innym – dzieciom, dorosłym, osobom starszym, w szkołach, bibliotekach, szpitalach, parkach, urzędach miejskich, własnych domach. Na spotkaniach możemy rozmawiać o książkach, przy okazji rysować okładki i ilustracje, wyświetlać filmy realizowane na podstawie książek naszych rodzimych autorów czy tez zorganizować przedstawienie inspirowane książką.
Na Mikołajki prezentem niech będzie spotkanie z książką.

Akcja zachęca do czytania nie tylko książek tradycyjnych, ale również korzystania z e-czytników, komputerów, tabletów i audiobooków.

Organizatorzy szczególnie gorąco zachęcają do udziału wolontariuszy, do organizowania przez nich spotkań
z książką w domach starców, klubach seniora, domach osób samotnych, w szpitalach, szkołach specjalnych
i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Często przebywające tam dzieci, młodzież i osoby starsze z różnych przyczyn nie mogą lub nie potrafią czytać. Dla nich obecność drugiego człowieka i spotkanie z opowieścią będzie bezcennym darem.

Instytucje, które wezmą udział w akcji otrzymają tytuł „Miejsce przyjazne książce”.

Aby wziąć udział w akcji :
– trzeba zorganizować spotkanie czytelnicze w dowolnym miejscu,
– w dniach od 4-10 grudnia 2013 r.
– w spotkaniu może wziąć udział dowolna ilość uczestników
– wiek uczestników nie ma znaczenia
– trzeba do organizatorów przesłać opis i zdjęcia
– w opisie koniecznie podać kto i gdzie organizuje spotkanie

Jeśli chcecie Państwo równocześnie wziąć udział w konkursie “Czy to książka czy nie książka” do relacji ze spotkania dołączcie wypełnione zgłoszenie konkursowe.

Szczegółowy regulamin akcji

Na Mikołajki Włącz książkę Włącz czytanie
Mikołajkowy tydzień spotkań czytelniczych

Organizatorem akcji „Na Mikołajki Włącz książkę Włącz czytanie”, zwanej dalej „Akcją”, jest Medioteka Sp. z o.o. właściciel serwisu www.mimamo.pl
Akcja jest realizowana w ramach projektu „Włącz książkę, włącz czytanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kampanię Włącz książkę Włącz czytanie honorowym patronatem objęli: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Administracji i Cyfryzacji.
Przedmiotem Akcji jest zachęcanie do czytania w tym czytania książek elektronicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W Akcji mogą wziąć udział instytucje oraz osoby prywatne, animatorzy kultury, nauczyciele, terapeuci, bibliotekarze, pedagodzy, artyści, młodzież oraz inne osoby z polski i zagranicy z zastrzeżeniem, iż pomysł musi zostać zaprezentowany w języku polskim.
Każda osoba, placówka edukacyjno-kulturalna ma prawo zgłoszenia dowolnej ilości pomysłów w formie relacji, reportażu z odbytych spotkań (kto, co, kiedy, gdzie + krótki opis i zdjęcia).
Warunkiem udziału w akcji oraz otrzymania tytułu “Miejsce przyjazne książce” jest przesłanie na adres redakcja@mimamo.pl krótkiej relacji ze spotkania czytelniczego.

Zgłoszenie musi zawierać:
a) dane kontaktowe uczestnika konkursu – imię nazwisko, adres, email, telefon.
b) temat/tytuł spotkania
c) oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu
d) akceptację regulaminu akcji
e) zgodę na wykorzystanie przesłanych w ramach konkursu materiałów (tekstów, zdjęć i filmów) oraz oświadczenie o przeniesieniu majątkowych praw autorskich do przesłanych materiałów na organizatora konkursu.
f) opis (tekst) zorganizowanego spotkania czytelniczego z książką elektroniczną (na email redakcja@mimamo.pl pliki doc, docx, ODF lub txt.)
g) co najmniej 3 zdjęcia dokumentujące opisywane wydarzenie, pliki jpg
h) dodatkowo można przesłać FILM – film ilustrujący zorganizowane spotkanie. Preferowany format – FLV, MPEG-2 lub MPEG-4, Format dźwięku: preferowany jest format MP3 lub AAC, zalecana rozdzielczość: 640×360 (16:9) lub 480×360 (4:3) (nieobowiązkowo)

Tytuł “Miejsce przyjazne książce” przyznawane będzie przez komisję w skład której wejdą przedstawiciele serwisu MiMamo.pl

Kryteria wyboru miejsca jako Miejsca przyjaznego książce
– ilość uczestników spotkań czytelniczych zgłoszonych w ramach akcji
– pomysł na spotkanie czytelnicze
– zgłoszenie drogą mailową ( redakcja@mimamo.pl) spotkania do dnia 15 grudnia 2013

Wyróżnienie “Miejsce przyjazne książce” mogą otrzymywać również serwisy internetowe, organizacje non profit, firmy i instytucje, które wspierają akcję.

Zgłoszenia do akcji “Miejsce przyjazne książce” automatycznie będą brały udział w konkursie “Czy to książka czy nie książka?”, czyli będą mogły otrzymać nagrody książkowe. Regulamin konkursu dostępny na www.mimamo.pl
Lista instytucji, które otrzymały tytuł “Miejsce przyjazne książce” zostanie opublikowana na serwisie www.mimamo.pl do dnia 20 grudnia. Wyróżnione instytucje będą miały prawo do oznaczenia swojej placówki emblematem Miejsce przyjazne książce.

Inf. prasowa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *