DPS
No Comments

Animowana “Historia Polski” Tomasza Bagińskiego

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Ośmiominutowa animowana wersja historii Polski to wizualny poemat, gdzie „ważne momenty naszej historii wymieszane są ze skojarzeniami, z symbolami, prezentacjami miast, ludzi, charakterystycznych budowli; to obraz, na którym przewijać się będzie mapa, wizualne wyjaśnienia konkretnych sytuacji, ważne gesty, ważne słowa”. Film został przygotowany pod opieką naukową wybitnego historyka, prof. Henryka Samsonowicza.

Jego autorem jest Tomasz Bagiński, mistrz współczesnej polskiej animacji, nominowany do Oscara za utwór „Katedra”. Film powstał na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, ktora zaprezentowala go w Pawilonie Polskim na EXPO 2010 w Szanghaju.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *