DPS

“Cała Polonia czyta Dzieciom” na Pikniku Rodzinnym w Copiage!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

DSC_0103

Jak już niejednokrotnie pisaliśmy na naszym portalu, kilka tygodni temu zawitała za ocean popularna w Polsce akcja “Cała Polska czyta Dzieciom” – w USA w wersji “eksportowej” czyli “Cała Polonia czyta Dzieciom”. Fundacja ABCXXI, pomysłodawca kampanii promującej czytanie książek dzieciom przez rodziców, zaprosiła do współpracy licznych koordynatorów z wielu stanów (w tym ekipę portalu DobraPolskaSzkola.com), którzy będą organizować w ramach kampanii spotkania i eventy mające zachęcać polonijnych rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom.

Jednym z pierwszych tego typu wydarzeń jest inauguracja kampanii czytelniczej “Cała Polonia czyta Dzieciom” wśrod polonii na Long Island 9 czerwca 2013 roku podczas Pikniku Rodzinnego w Copiage. Znajdzie się tu specjalne stanowisko informacyjno – promocyjne, na którym będzie można otrzymać wiele wartościowych informacji i materiałów np. złotą listę książek do czytania dla dzieci w różnych grupach wiekowych, materiały na temat wartości płynących z czytania na głos przez rodziców, książki, płyty mp3 z bajkami i lekturami dla dzieci
i in.

Dla dzieci i rodziców przewidujemy dużo atrakcji, między innymi czytanie na role na scenie, występy dzieci (wiersze: „Lokomotywa”, „Samochwała” , rockowa wersja wiersza Juliana Tuwima „Okulary”), zabawy i konkursy.

Tomek Moczerniuk z Fundacji Polonia for Kids poprowadzi aukcję na rzecz Adasia Aftyki, w której będzie można wygrać prawdziwe skarby dla kolekcjonerów, m.in. rakietę Agnieszki Radwańskiej, obrazy polskich artystów, płyty z podpisem Stanisława Soyki i wiele wiele innych ciekawych rzeczy. Serdecznie zapraszamy!

Organizatorami czytelniczej imprezy są: Marszałek Copiague 2012 – Marta Wesołowski, Marta Kustek i Danuta Świątek z portalu DobraPolskaSzkola.com oraz Tomasz Moczerniuk z Fundacji Polonia for Kids.

Adres imprezy: 1 Molloy Street, Copiague NY 11726.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *