DPS

„Chce widzieć, by móc czytać książki”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

adas3

O 7-letnim Adasiu Aftyce, cierpiącym na nowotwór oka (siatkówczak), pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie, pomagając w ten sposób zebrać fundusze na ratowanie jedynego oka dziecka. Gdy 21-go marca, po zebraniu części kwoty wymaganej do rozpoczęcia leczenia, Adaś przeszedł pierwszą kurację chemioterapii, wydawało się, że już jest blisko wymarzonej operacji, ratującej wzrok chłopca. Ponieważ jednak dość długo nie było funduszy na operację, choroba się rozwinęła i lekarze uznali, że trzeba podać dodatkową serię chemii, aby operacja była skuteczna.

Dziś otrzymaliśmy informację, że Adasia leczenie przebiega dobrze, ale dodatkowa chemioterapia to dodatkowe koszty… Chcemy dalej pomagać małemu wojownikowi, który tak dzielnie walczy o to, by mógł czytać swoje ukochane książki, dlatego zapraszamy wszystkich na koncert charytatywny na rzecz Adasia który odbędzie się 26 kwietnia w Klubie Wisła w New Jersey.

Oprócz znanych i lubianych przez fanów cięższego brzmienia zespołów Atura, Prime Prophecy and Petty Nobles Collective, weźmie udział w przedsięwzięciu, ”Junior”, czyli Tomek Popławski znany ze sceny polskiego disco a także Ania Tańska, utalentowana i dobrze znana Polonii wokalistka. Dobrą muzykę zapewni też DJAfera, czyli Benek Piechuta. Wszyscy artyści wystąpią w 100% charytatywnie, klub Wisła udostępnił miejsce również za darmo, życząc Adasiowi zdrowia i odzyskania wzroku. Szczegółowe informacje o koncercie można znaleźć na nowopowstałej stronie „America For Aftyka” na facebooku.

Oprócz tradycyjnych aukcji (wspaniałe gadżety sportowe, między innymi trofea z autografem Tomasza Adamka dla koneserów-organizatorzy nie chcą zdradzić sekretu, jakie, ale mówią, że warto przyjść, bo to historyczne pamiątki) nowością na tego typu imprezie będzie możliwość zrobienia zakupów. Firma Lowell, lider na rynku amerykańskim w imporcie, produkcji i sprzedaży wysokiej jakości polskich i europejskich produktów, po raz pierwszy poparła tego typu inicjatywę charytatywną i zaoferowała, że wesprze Adasia podczas koncertu. Lowell będzie miał swoje stoisko w klubie, gdzie w cenach hurtowych (często ponad 50-75% poniżej cen rynkowych) można będzie zaopatrzyć się w polskie specjały i nie tylko. Będzie również kącik piękności, gdzie można będzie nabyć firmowe polskie i europejskie kosmetyki dla pań i panów. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Adasia.

Wiemy, że pani Danuta i Adaś mają jeszcze jedno marzenie, które jest łatwiej zrealizować – zakup maszyny brajlowskiej do czytania. Adaś czytanie opanował w ciągu zaledwie 2 miesięcy. Zasługa w tym babci, która jest nauczycielką brajla w Polsce. Ale Adaś nie ma tutaj takiej maszyny. Może w jakiejś rodzinie znajdzie się używane i niepotrzebne urządzenie? Może znajdzie się sponsor nowej?” Numer telefonu do Pani Danuty to telefonu (646-309-7686) i adres w Ronald McDonald House 405 E 73rd Street na Manhattanie.

„Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nam pomagają i wspierają nas w tych trudnych chwilach. Zaskakuje nas życzliwość ludzi, których spotykamy na swojej drodze. To wszystko daje nam nadzieję na pozytywne zakończenie spraw, dzięki temu wierzymy, że uda się uzbierać pieniądze i uratować wzrok Adasia. Życzliwe nam media polonijne piszą na bieżąco o naszych działaniach i dzięki nim możemy informować wszystkich o tym, jak idzie na zbiórka i jakie robimy postępy z kuracją. Rozpoczęliśmy leczenie, ale aby je kontynuować, potrzeba jeszcze sporą kwotę. Musimy wierzyć, że wszystko się powiedzie, inaczej nic nie ma sensu.” – powiedziała Pani Danuta Gołębiowska, babcia Adasia.

My też wierzymy, że się uda, trzymamy kciuki za Adasia i zapraszamy na koncert!

Leczenie Adasia można wesprzeć, wpłacając fundusze elektronicznie kartą kredytową lub przez paypal na www.adamaftyka.com bądź na konto w banku CHASE, z którym współpracuje szpital.

CHASE, 360 East 72-nd St. New York, NY 10021 USA
Account Name: Adam Aftyka
Account number: 3006175979
Routing / ABA number: 021000021
International Bank Code = Swift Code: CHASUS33

Adasiowi można pomóc w Polsce, wpłacając pieniądze na konto: Kredyt Bank S.A. o/Lublin 79 1500 1520 1215 2000 9121 0000 – z dopiskiem „Na leczenie Adama Aftyki”.

Martyna Florczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *