DPS

„Chrzest-Polska-Człowiek” – XI edycja Konkursu Papieskiego 2015

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Screen shot 2015-02-02 at 12.21.02 PM

Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku zaprasza polonijnych uczniów szkół średnich do udziału w XI edycji Konkursu Papieskiego 2015 r., którego temat przewodni brzmi: „Chrzest-Polska-Człowiek”

Konkurs Papieski jest organizowany przez Instytut TERTIO MILLENIO z Krakowa i ma na celu zapoznanie młodzieży z życiem, posługą i nauczaniem św. Jana Pawła II. Na prośbę nowojorskiej Fundacji Jana Pawła II organizatorzy zgodzili się rozszerzyć Konkurs poza granice Polski i zaprosili do udziału w nim młodzież polonijną z USA.

Konkurs trwa od 16 lutego do 16 maja 2015 r.

Składał się będzie z kilku etapów i przeprowadzany będzie głównie drogą internetową.

Pierwszy etap – to internetowy Quiz on-line – od 16 lutego do 16 marca 2015r.
Uczestnicy odpowiadają na pytania quizu po wcześniejszym zalogowaniu się z własnego komputera na stronę Konkursu Papieskiego: www.konkurspapieski.pl

Drugi etap – to internetowy Test on-line – 23 marca 2015 r.
Wszyscy uczestnicy odpowiadają na pytania testowe w tym samym dniu i w tym samym czasie. Osoby, które uzyskają największą liczbę punktów przechodzą do następnego etapu.

Trzeci etap – od 25 marca do 15 kwietnia 2015 r.
Polega on na napisaniu eseju na 1 z 3 podanych przez organizatorów tematów opartych na nauczaniu sw. Jana Pawła II.
Na stronie internetowej Konkursu zostaną udostępnione materiały pomocnicze (teksty sw. Jana Pawla II). Prace sprawdza specjalnie powołana komisja.

Uczniowie polonijni mogą pisać esej w języku polskim lub angielskim. Osoba, która uzyska najlepsze wyniki z dwóch testów oraz z eseju, będzie laureatem Konkursu Papieskiego 2015 r. z USA.

Główna nagroda w konkursie to tygodniowy wakacyjny wyjazd do Włoch, gdzie laureaci zwiedzają Watykan i Rzym. Pobyt we Włoszech organizowany jest i finansowany przez Instytut Tertio Millenio oraz jego sponsorów, a gościny udziela laureatom Fundacja JPII w Rzymie.

Główną nagrodą dla zwycięzcy Konkursu Papieskiego z USA, którą ufunduje nowojorskie Koło Przyjaciół Fundacji JPII jest bilet lotniczy do Rzymu.

Nagrodę główną wręczy laureatowi amerykańskiej edycji Konkursu Papieskiego Prezes Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku – Mieczysław Pająk w trakcie dorocznego bankietu Fundacji, który odbywa się w pierwszą niedzielę czerwca.

Ubiegłoroczną laureatką Konkursu Papieskiego z USA została Patrycja Drożdż – uczennica Polskiej Szkoły Dokształcającej im.bl.ks. Jerzego Popiełuszki z Connecticut. Relację z ogłoszenia wyników Konkursu Papieskiego 2014 r. oraz wrażenia Patrycji z pobytu we Włoszech można przeczytać na stronie nowojorskiej Fundacji: www.jp2fny.org

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału prosimy o przysłanie zgłoszenia do p. Elżbiety Serdak z Zarządu Fundacji Jana Pawła II w Nowym Jorku na adres e-mail: elaserdak@yahoo.com Zgłoszenie powinno zawierać – imię i nazwisko, nazwę szkoły polskiej i amerykańskiej oraz adres e-mail uczestnika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *