DPS

“Deszczowy piknik w Passaic, NJ”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Dziecięca grupa taneczna

Dziecięca grupa taneczna

W niedzielę, 31 sierpnia, odbył się piknik zorganizowany przez parafię Św. Józefa w Passaic, NJ. Mimo deszczowej pogody zgromadzonych nie brakowało. Gospodynie z rady parafialnej przygotowały znakomite polskie jedzenie. Oczywiście były gołąbki, pierogi, kiełbaska i bigos.

Organizatorzy pikniku

Organizatorzy pikniku

Nie obeszło by się bez mężczyzn, którzy pomogli w układaniu stołów, jak również przy rozlewaniu piwa. Wiele pracy w organizacje pikniku włożyli: Gabryjela Błazoń i Tadeusz Pawlikowski. W ramach programu artystycznego wystąpił dziecięcy zespół góralski „Turlicki” pod egidą Tadeusza Szperlaka. Mimo deszczu pokazali swój taniec a śpiewem rozdmuchali chmury.

Od lewej Józef Pałka, ks. Stanisław Leśniewski, Sylwia Sochacka i Konrad Trojanowski

Od lewej Józef Pałka, ks. Stanisław Leśniewski, Sylwia Sochacka i Konrad Trojanowski

Potem pojawiło się słońce i zatańczyli tancerze Joseph’s Dance Studio Józefa Pałki. Vice mistrzowie USA w tańcach standardowych do lat 16-tu w kat. Silver Konrad Trojanowski i Sylwia Sochacka. Wykonali tańce standardowe i latynoamerykańskie. Artyści dali sobie znakomicie radę na asfaltowym parkiecie. Obydwie grupy zostały nagrodzone oklaskami. Na pikniku grał zespół „Kaskada” a później DJ Karol Sochacki.

Główny sponsor pikniku

Główny sponsor pikniku

W trakcie imprezy, która trwała do 11 w nocy proboszcz parafii Stanisław Leśniewski podziękował komitetowi organizacyjnemu za wkład pracy w przygotowania oraz artystom za występy. Sponsorami pikniku byli: PSFUC oddział w Garfield, który reprezentowali Rita Kotyński i Iwona Zybura oraz Classic Travel-Jerzy Majcherczyk. Serdeczne podziękowania dla Polonia Bakery za chleb i pączki, Polonia Meat Market za wędliny oraz wszystkim, którzy przygotowali wyśmienite potrawy.

Agnies Mierzwa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *