DPS

Dla ciała i dla ducha czyli “Eat, Drink and be Literally” – literackie spotkania w BAMcafe.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

eat.drink

Na wyjątkową serię spotkań literackich dla pisarzy i czytelników, połączoną z dobrym obiadem oraz muzyką, zaprasza BAM Cafe na Brooklynie. Wieczór rozpoczyna się kolacją w formie bufetu, z doskonałym wyborem win i przy akompaniamencie dobrej muzyki. W tym czasie, autor zaproszony na spotkanie, ma swój odczyt, w trakcie którego widzowie zachęcani są do zadawania pytań i dyskusji. Wieczór kończy podpisywanie książki przez autora.

Do tej pory na spotkaniach w BAMCafe gościli między innymi EL Doctorow, Francine Prose, Chinua Achebe, Jonathan Safran Foer, Joyce Carol Oates, Walter Mosley, Jonathan Lethem, Russell Banks, Nicole Krauss, Wallace Shawn, Jhumpa Lahiri.

Bilety: 55$ (obejmuje obiad, wino, podatek i napiwek)

Lokalizacja: Budynek Peter Jay Sharp, BAMcafé
30 Lafayette Ave
Brooklyn, NY 11217+1430
Tel. (718) 636-4139

Najbliższe spotkania:

Środa, 6 marca 2013, 18:30 – gość: JAMAICA KINCAID
Autorka Memoir My Brother, za którą otrzymała nagrodę Prix Femina Etranger, oraz ksiażek “Annie John”, “Lucy”, “Among Flowers: A Walk in the Himalaya”, “Mr. Potter”. Za “The Autobiography of My Mother”, otrzymała Nagrodę Literacką Lannana. Z kolei książka “At the Bottom of the River” przyniosła jej nagrodę Mortona Dauwen Zabela
i była nominowana do nagrody PEN / Faulkner Award. Jej krótkie opowiadania publikowane są w nowojorskim
i paryskim wydaniu “The Review”.

Środa, 3 kwietnia 2013, 18:30 – gość: JUNOT DÍAZ
Autor “The Brief Wondrous Life of Oscar Wao”, który otrzymał w 2008 roku Nagrodę Pulitzera oraz nagrodę National Book Critics Circle. Jego opowiadania pojawiały się w The New Yorker. Laureat wielu nagród literackich m.in. PEN / Malamud Award, Dayton Literary Peace Prize, stypendium Guggenheima, oraz nagrody Henry PEN / O. Díaz jest redaktorem Boston Review i wykładowcą w Massachusetts Institute of Technology.

Środa, 8 maja 2013, 18:30 – ALISON BECHDEL
Alison Bechdel jest autorką dwóch bestsellerowych pamiętników “Fun Home: A Family Tragicomic”, za który otrzymała nagrodę Eisnera oraz pamietnika “Are You My Mother?”. Autorka popularnego komiksu “Dykes to Watch Out For” oraz redaktorem serii Best American Comics.

Środa, 29 maja, 2013, 18:30 – RICHARD RUSSO
Richard Russo jest autorem sześciu powieści: Mohawk, Bridge of Sighs, Nobody’s Fool, Straight Man, That Old Cape Magic, oraz Empire Falls. Ostatnia przyniosła mu nagrodę Pulitzera za fikcję. Russo napisał scenariusze do wielu filmów, w tym “Ice Harvest” i “Keeping Mum”.

Środa, 5 czerwca 2013, 18:30 – KEITH GESSEN I MASHA GESSE
Rodzeństwo z Rosji, Keith Gessen (All the Sad Young Literary Men) i Masha Gessen (The Man Without a Face: The Unlikely Rise of Vladimir Putin).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *