DPS

“Dlaczego to robi?”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Co można zrobić przez 10 minut?

Zjeść 45 hot dogów!

Całkiem poważnie. Właśnie taki rekord ustanowiła 44-letnia Sonya Thomas z Wirginii w czasie słynnych zawodów Nathan’s Famous Fourth of July Hot Dog Eating Contest w Nowym Jorku.

– Obrzydliwe! – stwierdziliśmy jednogłośnie całą rodziną, patrząc na zdjęcie kobiety w gazecie, wpychającej palcami hot doga do ust.

Mistrzyni w kategorii kobiet waży zaledwie 100 funtów i ma przydomek Czarnej Wdowy, bo pokonuje w jedzeniu mężczyzn, 4-5 krotnie od niej cięższych. Lista jej osiągnięć rośnie z roku na rok. Czego ta kobieta nie jadła na zawodach od 2003 roku? Gotowane jaja, kurze skrzydełka, serniki, klopsy, ciasta owocowe…

Przyznaję, że Thomas radzi sobie z utrzymaniem własnej wagi, ale jaki obrzydliwy przykład daje szczególnie młodym ludziom? Przecież w Ameryce trzeba walczyć z nadwagą już u małych dzieci.

Dlaczego ona to robi?

Prosta odpowiedź brzmi: dla pieniędzy. Każde zawody przynoszą czek na kilka tysięcy dolarów. Thomas zagrała w reklamie. Pewnie to wielka kariera dla kobiety, która wychowała się w biednej rodzinie w Południowej Korei i w 1997 roku wyjechała do Ameryki, by znaleźć pracę.

– Ona chce skupić na sobie uwagę. W dzieciństwie była zaniedbana uczuciowo przez rodziców – stwierdza moja koleżanka psycholog.

Mam nadzieję, że z zawodów w jedzeniu nie urodzi się dyscyplina olimpijska.

Danusia Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *