DPS

“Fotografia dziewczynki usypiającej na lekcji młodszego brata poruszyła tysiące osób”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Zdjęcie zatytułowane “Little brother needs to sleep” (“Braciszek chce spać”) było przekazane na popularnym portalu społecznościowym Tweeter ponad tysiąc razy w ciągu godziny ( a liczba wyświetleń wynosiła 6962 w ciągu 24 godzin). Wielu oglądających było tak poruszonych uczuciem małej chińskiej dziewczynki do swojego małego brata, że niektórzy z nich zaproponowali pomoc finansową.

Zdjęcie było zrobione 29 lipca 2011 roku w szkole podstawowej w przemysłowej dzielnicy Shanjiang Town w Chinach. W trakcie lekcji, na którą dziewczynka przyszła ze swoim małym bratem, maluch zaczął płakać. Siostra natychmiast przytuliła dziecko i zaczęła kołysać, choć w tym samym czasie sama prawie zasypiała. Dziewczynka jest uczennicą drugiej klasy.

Jak twierdzi fotograf Lu Qixing, rodzice dzieci w tym czasie pracowali daleko w mieście, zaś dziadkowie byli zajęci pracą na polu. Dziewczynka sama musiała zajmować się swoim bratem. Na zdjęciu można zauważyć, że głowa chłopczyka jest większych rozmiarów niż u normalnego dziecka w tym okresie. Jest to objaw występujący u dzieci niedożywionych.

Zjawisko opiekowania się młodszym rodzeństwem przez zaledwie o kilka lat starszą siostrę lub brata, jest bardzo często spotykane w tych rejonach. Z tego powodu niejednokrotnie rodzice nie wysyłają dzieci do szkół, by te zajmowały się rodzeństwem w trakcie nieobecności dorosłych. Dlatego władze wsi Miao w dzielnicy Shanjiang Town zgadzają się na przychodzenie do szkoły wraz z rodzeństwem.

Źródło: www.majortrend.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *