DPS

„Gdzie jest dusza?”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

religia

Córki piszą e-maila.

Dear Father Sean,

Mamy pytanie: Gdzie jest dusza po śmierci człowieka? Krąży nad ziemią, czy wchodzi w rodzące się małe dziecko?…

Nasz e-mailowy kontakt jest częścią religii. W tym roku szkolnym córki uczą się na własną rękę, pod moją opieką. Z różnych przyczyn.

Wspólnie wybrałyśmy Ogród Motyli nad rzeką Hudson na miejsce naszych domowych lekcji. Mały ogródek, pełen różnych kwiatów i ziół, a w miejscu centralnym leży głaz i stoi ławeczka. Zapadła decyzja, że będziemy w naturze spędzać czas i na głos czytać różne historie z Biblii, i ‘przerabiać’ podręcznik do religii. A rodzące się pytania w małych głowach córek, kierować do zakonnika z naszej parafii.

Gdy odbywa się nasza poranna lekcja, okazuje się, że w niedzielny poranek, życie nad rzeką kwitnie! Przyjechał autobus z grupą pływaków, którzy ochoczo wskoczyli do wody, chociaż wcale nie jest już taka ciepła. Grupa kajakarzy wiosłuje u brzegu. Kilku malarzy artystów rozłożyło na trawie płótna i farby. Widać, że ludzie cieszą się naturą. Jesteśmy w dobrym towarzystwie!

– Czy możemy na następnej religii malować na płótnie? – pyta młodsza córka, która z ciekawością spogląda na malarzy, oddalonych kilkanaście metrów od nas.

– Pewnie. Namalujecie wiarę, nadzieję i miłość – zapowiadam temat lekcji.

Widzę, jak córki po zorganizowanym dniu nauki w amerykańskiej szkole, są spragnione wolności w zajęciach. Marzy mi się rok religii, którą moje pociechy zapamiętają na całe życie!

Danuta Świątek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *