DPS

“Gravity and Grace” – monumentalne dzieła El Anatsui w Brooklyn Museum of Art.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

el-anatsui

Zachęcamy do odwiedzin Brooklyn Museum of Art, w którym od kilku dni możemy oglądać oryginalną wystawę artysty z Ghany – El Anatsui. Jest to jego pierwsza prezentacja w Nowym Jorku i już wzbudziła duże zaintersowanie. Patrząc na prace El Anatsui z daleka, wydają się być wykonane z metali szlachetnych lub drogich tkanin, ale kiedy podejdziemy bliżej, będziemy zaskoczeni. Składają się one z tysięcy zużytych kapsli, puszek, butelek, tworząc gigantyczne rzeźby. El Anatsui wykorzystuje w swojej pracy zbędne materiały. W muzeum możemy zobaczyć 30 jego prac, 12 z nich to monumentalne rzeźby ścienne i podłogowe.
Wystawę będzie można oglądać do 4 sierpnia.

Grawitacja i Grace: Monumental Dzieła El Anatsui
Brooklyn Museum of Art
200 Eastern Parkway
Brooklyn, NY 11238
Tel. 718 638 5000

bottlecapcurtains03

GRAVITY & GRACE Monumental works by El Anatsui.

dsc_0396

dsc_0377

dsc_0338

dsc_0332

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *