DPS

Grzegorz Kasdepke w Nowym Jorku

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

– Gdybym napisał książkę o tym, co wydarzyło się w Nowym Jorku sto lat temu, jaka to by była książka: historyczna czy fantastyczna? – zapytał Grzegorz Kasdepke dzieci.
– Historyczna!
– A gdybym napisał książkę o dzielnych policjantach, którzy tu, w Nowym Jorku ścigają złodzieji – jaka to by była książka: kryminalna czy fantastyczna?
– Fantastyczna! – gromko krzyknęły dzieci.
– Fantastyczna….hmm… trudne życie w Nowym Jorku jak widzę…- stwierdził autor.

Tego typu rozmów znanego bajkopisarza Grzegorza Kasdepke z polonijnymi dziećmi w Nowym Jorku można było posłuchać na spotkaniu z pisarzem oraz warsztatach edukacyjnych “Z książką za pan brat” które odbyły się 10 października w klubie Amber na Greenpoincie. Pisarz został zaproszony do Nowego Jorku przez Fundację Noble Planners, w ramach prowadzonej przez organizację akcji Czytajmy Polskie Książki oraz Cala Połonia Czyta Dzieciom. Nasz portal był medialnym patronem wydarzenia. Książki Grzegorza Kasdepke są niezwykle lubiane przez najmłodszych zarówno w Polsce jak i zagranicą, i jak się okazuje, również w bezpośrednim kontakcie ze swoimi czytelnikami, pisarz od razu zyskuje sobie ich ogromną sympatię. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania z pisarzem.

Fot. Marta Kustek

fot.f

fot.bb

fot.dd

fot.p

fot.l

fot.mn

fot.n

fot.s

fot.ss

fot.kk

fot.d

fot. m

fot.a

fot.c

fot.cc

fot.pp

fot.w

fot.ww

fot.jj

fot.o

fot.r

fot.y

fot.z

fot.b

fot.e

IMG_3072

IMG_2997

TZ1A2610

TZ1A2615

TZ1A2600

TZ1A2607

TZ1A2612

TZ1A2620

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *