DPS

“Halloweenowe atrakcje dla dzieci w Nowym Jorku”.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Koniec października to prawdziwy wysyp niezwykłych atrakcji dla dzieci związanych ze świętem Halloween.
A jest w czym wybierać! Bale przebierańców, parady kostiumowe, konkursy na najbardziej oryginalne przebranie, robienie dyniowych latarni, słuchanie “strasznych” opowieści i mnóstwo artystycznych zajęć
– te, oraz wiele dodatkowych propozycji przygotowały
dla naszych najmłodszych pociech nowojorskie muzea, biblioteki, parki i ogrody zoologiczne. Większość z nich
to imprezy bezpłatne, oferujące atrakcje dla dzieci wszystkich grup wiekowych. Na każde radzimy przyprowadzić dzieci obowiązkowo już w przebraniu!

Halloween Party w Muzeum Policji w Nowym Jorku – w sobotę, 22 października, w godz. 11 am – 2 pm, możemy wybrać się z naszym “bardziej odważnymi” pociechami do Muzeum Policji w Nowym Jorku, do domu nawiedzonego przez duchy, a potem wziąć udział w różnorodnych artystycznych propozycjach dla dzieci jak np. dekorowanie toreb trick-or-treat. New York York City Police Museum, 100 Old Slip, NY.

Halloween Harvest Festival – sobota, 22 października, godz. 11 am – 2 pm. Tej imprezy nie można przegapić – mnóstwo różnorodnych atrakcji dla dzieci w każdym wieku: robienie hallowenowych kostiumów, projektów artystycznych, próbowanie lokalnych smakołyków oraz przedstawienie Red Door Theatre Company. Na festiwal można zabrać ze sobą swoich domowych ulubieńców, psa lub kota, dla których można z pomocą artystów – plastyków stworzyć halloweenowy kostium i wziąć udział w konkursie na najlepsze przebranie. Socrates Sculpture Park, 32-01 Vernon Blvd at Broadway, Long Island City, Queens. Tel. 718-956- 1819. Wstęp wolny.

Harvest Festival 2011 – sobota, 22 października, godz. 11 am – 1 pm. Tu dzieci będą miały okazję wziąć udział w halloweenowej paradzie, zaprojektować swoją własną maskę, udekorować dynię i potańczyć w trakcie muzycznych występów. Brooklyn Bridge Park, Pier 6, Furman St. at Atlantic Ave, Brooklyn Heights. Wstęp wolny.

“Poranek Gargulców” (Morning of the Gargoyles)- warsztaty halloweenowe dla dzieci. – sobota, 22 października, godz. 10 am – 12 pm. Dzieci mogą posłuchać pięknej bajki pt. “Night of the Gargoyles”, autorstwa Eve Bunting, opowiadającej o grupie ożywionych figurek, które wyruszają na nocne zwiedzanie miasta. Po lekturze, dzieci będą miały okazję jak budowanie szkieletu, masek halloweenowych i kostiumów. Cathedral Church of St. John the Divine, 1047 Amsterdam Avenue.

Parada przebierańców w Central Parku. W niedzielę, 23 października, w godz. 4 – 7 pm, możemy zabrać przygotowane wcześniej dyniowe lampiony i wziąć udział w puszczaniu naszych zapalonych arcydzieł na jeziorze Harlem Meer. Dzieci, ubrane w kostiumy, mogą potem uczestniczyć w corocznej halloweenowej paradzie w Central Parku. Wstęp wolny. Central Park, Charles A. Dana Discovery Center, wejście od 5 Ave. i 101 ulicy.

Dynie-Giganty w Ogrodzie Botanicznym. Potwory, duchy oraz inne gigantyczne postaci utworzone
z ogromnych rozmiarów dyń, autorstwa Raya Villafone
oraz Michaela Notiello, będziemy mogli obejrzeć w sobotę
i niedzielę, 22,23 oraz 29,30 października w Hunted Pumpkin Garden, w godzinach od 10 am do 6 pm.
New York Botanic Garden.

Opowieści budzące grozę… Dla wszystkich pasjonatów historii o duchach, straszydłach i nawiedzonych domach, Biblioteka Publiczna na Brooklynie przygotowała w piątek, 28 października, o godz. 3.30 pm prawdziwą ucztę. Oprócz słuchania opowieści z dreszczykiem, będzie można na niej wykonywać jednocześnie różne artystyczne halloweenowe projekty. Wstęp wolny. Brooklyn Public Library, Bay Ridge Branch, 7223 Ridge Blvd at 72nd St.

Muzeum dla Dzieci na Brooklynie (Brooklyn Children’s Museum) zaprasza wszystkie dzieci w piątek, 28 października, w godz. 10am – 2 pm, oraz w sobotę, 29 października, od 3 – 7.30 pm, na halloweenową paradę kostiumową, taneczną zabawę przebierańców oraz opowiadanie “nie aż tak strasznych” halloweenowych historyjek. Wstęp: $10.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *