DPS

“HISTORIA ZAMKU KRZYŻACKIEGO W TORUNIU” – nowy film dokumentalny o zakonie krzyżackim w Polsce. 21 kwietnia, 2011 r.

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Skąd się wzięli krzyżacy na polskich ziemiach? Czy ich pobyt miał jedynie negatywne strony, czy może przyniósł również pozytywne rzeczy dla naszego kraju? Mieszkając przez 300 lat w Polsce, krzyżacy specjalizowali się w budowlach zamków, warowni, karczowali lasy, osuszali bagna i uprawiali pola, organizowali handel o bardzo dalekim zasięgu. Dzięki ich gospodarczej działalności rozwinęły się wówczas gospodarczo Gdańsk, Toruń, Elbląg.

Bardzo ciekawa, przeprowadzona przez Danusię Świątek w niecodziennych warunkach, bo za pomocą Skypa i w trakcie lekcji, rozmowa dzieci z Polskiej Szkoły w Mahwah, NJ z reżyserką filmu “Historia zamku krzyżackiego w Toruniu” – Ewą Sankiewicz.

Posłuchaj:
[gplayer href=”http://www.dobrapolskaszkola.com/nagranie.Krzyzacy.mp3″][/gplayer]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *