DPS

“Inne spojrzenie na jedzenie”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

jaka.zywnosc

Przez ostatnie kilka lat, temat jakości produktów spożywczych wzbudza coraz większe zainteresowanie nawet wśród osób, które do niedawna nie przywiązywały szczególnej uwagi do sposobu odżywiania. W Stanach Zjednoczonych, gdzie tradycja zasiadania do wspólnego posiłku w rodzinnej atmosferze prawie zaniknęła, przyrządzanie świeżego jedzenia znalazło się na liście obowiązków niedogodnych, a wręcz uciążliwych.
W związku z tym korporacje produkujące gotowe do spożycia, przetworzone produkty spożywcze bez problemu trafiły do serc, a raczej żołądków, amerykańskich konsumentów. Zamiast spędzać drogocenny czas na gotowanie, można go poświęcić na przykład pracując nadgodziny, robiąc zakupy (nie koniecznie spożywcze), przy komputerze lub przed telewizorem.

Mimo to świadomość jakości pożywienia i jego wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, zaczyna rosnąć oraz często wzbudzać kontrowersje. Trend ten związany jest między innymi ze wzrostem poważnych chorób typu rak, wysokie ciśnienie, zawał serca, alergia, cukrzyca, choroby kręgosłupa, bezpłodność.

Wiele z tych chorób wiąże się otyłością, która w Stanach Zjednoczonych przekracza granice zdrowego rozsądku. Według statystyk, obecnie około 2/3 społeczeństwa amerykańskiego walczy z nadwagą. Mimo zwiększonej świadomości, diet i starań, liczba ta ciągle rośnie w przerażającym tempie. Około 10 milionów dzieci w wieku
6-12 lat jest otyłych. Istnieje zagrożenie, że po raz pierwszy w historii ludzkości oczekiwana długość życia obecnej generacji dzieci będzie krótsza niż ich rodziców.

Otyłość to już nie tylko osobista sprawa amerykańskich obywateli. W przeciągu ostatnich lat zaczyna być dostrzegana jako poważny problem narodowy nie tylko w środowisku medycznym ale również politycznym. Choroby związane z nadwagą pożerają niesamowite kwoty związane z opieką zdrowotną, jak również stanowią istotny problem dla narodowej obrony kraju. Coraz więcej młodych ludzi w wieku poborowym po prostu nie nadaje się do służby wojskowej z powodu nadwagi lub chronicznych chorób możliwych do uniknięcia przy odpowiednim odżywianiu i zdrowym stylu życia.

Jednym z przykładów jest oświadczenie Dr. Richarda Camerona (byłego Naczelnego Lekarza dla rządu Stanów Zjednoczonych) podczas konferencji prasowej w 2006 roku, gdzie na pytania reporterów opowiedział, że jego zdaniem otyłość jest największym zagrożeniem dla kraju i w Stanach Zjednoczonych jest to „terroryzm od wewnątrz” Według sprawozdania Departamentu Stanu z 2006 roku, 28 obywateli amerykańskich zmarło
z powodu zamachów terrorystycznych podczas kiedy w tym samym roku 119,000 osób poniosło śmierć spowodowaną otyłością.

Mimo iż Stany Zjednoczone produkują dwa razy więcej pożywienia niż amerykańscy konsumenci są w stanie zjeść i wyżywienie w USA jest znacznie tańsze niż w innych krajach, wiele ludzie, szczególnie z nadwagą cierpi na niedożywienie. Oznacza to, że większość spożywanych produktów zawiera bardzo niewiele wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wiąże się to z ustawą polityczną zatwierdzoną po zakończeniu II wojny światowej, której zadaniem było finansowe wspomaganie rolników
w produkcji żywności.

Prawie 70 lat po zakończeniu wojny, ustawa ta ciągle jest efektywna z wyjątkiem, że zamiast wspierać małe, ekologiczne farmy uprawiające warzywa i owoce, rząd amerykański dofinansowuje korporacje produkujące na dużą skalę kukurydzę, pszenicę, bawełnę, soję, ryż i bydło*. Produkty te mają niewiele wspólnego ze zdrowym odżywianiem ludności. Większość z nich jest genetycznie modyfikowana, zawiera chemiczne pestycydy, a w przypadku żywności pochodzenia zwierzęcego zawiera również antybiotyki, steroidy i hormony. Dodatkowo, niehumanitarne traktowanie zwierząt stwarza wiele wątpliwości co do wartości i bezpieczeństwa amerykańskiej żywności.

Niewątpliwie, agencje rządowe, instytucje opieki medycznej, korporacje produkujące żywność i agencje reklamowe w dużej mierze przyczyniają się do tego co znajduje się na talerzu przeciętnego amerykańskiego konsumenta. Mimo to, dobre zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne jest odpowiedzialnością każdego człowieka. Każde zakupy spożywcze i każdy posiłek oznacza wybór, który ma wpływ na własne zdrowie, sytuację polityczną i ekonomiczną kraju, przyszłość naszych dzieci i przyszłość naszej planety.

Urszula Bunting

*Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.farm.ewg.org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *