DPS
No Comments

“Jak urozmaicić lekcje w polonijnej szkole?” – rozmowa z Barbarą Wojcieszak i Anetą Matyszczyk

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Pomimo, że w całych Stanach Zjednoczonych funkcjonuje ok. 200 polskich sobotnich szkół, wciąż jest bardzo duża liczba dzieci z polskich rodzin, których rodzice nie wysyłają na naukę do polskich placówek. Jednym z często podawanych powodów jest “moje dziecko nudzi się w polskiej szkole, nie chce tam chodzić!”. Dlatego tematy urozmaicania zajęć w szkole, wprowadzania nowych, oryginalnych i atracyjnych dla dziecka form nauczania, coraz częściej pojawiają się w rozmowach między polonijnymi nauczycielami oraz na warsztatach i szkoleniach organizowanych dla nich zarówno w USA, jak i w Polsce. Powstają nowe pomysły, książki i opracowania na temat podejścia do dzisiejszego polonijnego ucznia, którego nie można porownywać pod względem opanowania szkolnego programu z jego rówieśnikiem mieszkającym w Polsce.
A jak to widzą sami polonijni nauczyciele? Zapytaliśmy o to Barbarę Wojcieszak i Anetę Matyszczyk z Polskiej Szkoły im. bł. J.Popiełuszki w Derby, CT.

Realizacja: Marta Kustek, Marcin Kapron

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *