DPS
No Comments

Niezwykłe Jasełka w Polskiej Szkole im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood NJ

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
Kolędnicy z klasy III

Kolędnicy z klasy III

Wzorem lat poprzednich, tradycyjnie już w Polskiej Szkole im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood NJ, odbyły się szkolne Jasełka. Uroczystość była możliwością spotkania się wszystkich, którzy chcą w ten sobotni wieczór przeżyć naprawdę niezwykłe, świąteczne chwile. A to wszystko dzięki zaangażowaniu i pracy wszystkich nauczycieli i rodziców.

Przygotowania do tego niezwykłego przedstawienia rozpoczęły się już kilka miesięcy wcześniej. Scenariusz tegorocznych Jasełek opracowała Joanna Kwiatek, a dzięki współpracy Agnieszki Stolarczyk i Grażyny Zwiercan Jasełka z sukcesem dobiegły końca.

Maryja - Iza Fronc i Józef - Kevin Gromadzki

Maryja – Iza Fronc i Józef – Kevin Gromadzki

Maki tańczą dla Dzieciątka

Maki tańczą dla Dzieciątka

Na pięknie udekorowanej scenie wystąpiło ponad 140 uczniów szkoły. W przedstawieniu wzięło udział każde dziecko bez wyjątku, sprawiając tym wielką radość swoim najbliższym. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą przygotowała jedną scenę, które razem stworzyły przepiękną, wigilijną opowieść. Mali aktorzy zaprezentowali, jak powinna wyglądać polska, tradycyjna Wigilia, zaprowadzili do Betlejem, gdzie narodził się maleńki Jezus, którego dalej odwiedzili Trzej Królowie, Pasterze, Gwiazdki, postacie z bajek oraz Kolędnicy.

Opowieść przeplatana była polskimi kolędami, a największy aplauz i łzy wzruszenia w oczach niektórych z gości wzbudził zespół taneczny „Maki”, prowadzony przez Roberta Michalika.

Aniołowie z klasy VIII wraz z pastuszkami z klasy IV i V

Aniołowie z klasy VIII wraz z pastuszkami z klasy IV i V

Na widowni obecni byli rodzice wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście: proboszcz parafii St. Mary of the Lake z Lakewood, państwo Piotrowscy, dzięki których ogromnej pomocy i zaangażowaniu powstała szkoła, Marszałkowie i wielu innych. Po przedstawieniu, przemowie dyrektor szkoły Katarzyny Pawka, ks. Marian Kokorzycki poświecił opłatki, którymi wszyscy zaproszeni mogli się podzielić i złożyć nawzajem życzenia. Druga część uroczystości odbyła się w sali obok, gdzie wszyscy goście zostali zaproszeni przez Komitet Rodzicielski na tradycyjną Wigilię.

Na zakończenie dzieci odwiedził wyjątkowy gość, św.Mikołaj, który umilił jeszcze ten wieczór niezwykłymi prezentami. Uczniowie i nauczyciele mieli okazje do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

jaselka

Dyrekcja Polskiej Szkoły w Lakewood serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Jasełek a tych, którzy nie mogli w nich uczestniczyć, zaprasza na przyszły rok. Szkoła zaprasza również w dniach 25-26 kwietnia, 2015 na świętowanie 20-lecia placówki, 10-lecia Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca „Maki” oraz 5 lecia istnienia szkolnej drużyny piłki ręcznej.

Anna Szymańska
Zdjęcia: Archiwum Polskiej Szkoły im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego w Lakewood NJ
www.lakewoodpolishschool.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *