DPS

Kampania “W naszym domu mówimy po polsku!” – fragmenty spotkania w Polskiej Szkole w Bridgeport, CT

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kolejne niezwykłe spotkanie w ramach kampanii prowadzonej przez nasz portal odbyło się w Bridgeport, CT gdzie swoimi doświadczeniami i obserwacjami dzielili się z nami rodzice ze Szkoły Kultury i Języka Polskiego im. bł. Jana Pawła II.

Jak można zmotywować dziecko, by samo zainteresowało się językiem polskim, by chętnie w tym języku rozmawiało, jak wzbudzić w nim pasję do poznawania historii i kultury ojczystego kraju swoich rodziców?

I przede wszystkim, czy te wszystkie działania nie powinny zaczać sić od samych rodziców? Czy najpierw żywe zainteresowanie tematem Polski nie powinniśmy rozbudzić w nas samych, dorosłych, by być przykładem do naśladowania dla naszych dzieci?
Te i inne tematy przewijały się w trakcie naszych rozmów.

Redakcja portalu dziekuje dyrektor szkoły Izabeli Pardo – Małeckiej za zaproszenie i wspaniałe zorganizowanie całości spotkania.

Fragmenty spotkania z rodzicami w Bridgeport, CT. Zdjęcia Andrzej Cierkosz/ DobraPolskaSzkola.com/DPS Films

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *