DPS
No Comments

“Każdy poranek zaczyna się od Spot Caffe”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

IMG_0319

Od tygodnia na ulicy Madison w Ridgewood działa The Spot Caffe. Wnętrze urządzone zostało w modnym modernistycznym stylu – wypełnione prostymi formami, bez zbędnych ozdób – ocieplają pastele i brązy. Naturalna i prosta estetyka, otwarta przestrzeń i spokój przyciąga swoim wyglądem i naturalnym zapachem kawy. The Spot Caffe to doskonałe miejsce dla każdego, kto chciałby napić się kawy, zjeść dobre ciastko czy świeżą kanapkę a jednocześnie popracować.

W głębi lokalu na brązowej sofie siedzą Łukasz i Artur, właściciele The Spot Caffe. Pochylone postaci omawiają bieżące sprawy, a po ilości dokumentacji znajdującej się na prostym drewnianym stoliku sądzić należy, że jest ich sporo.

– Ten lokal to nasze drugie dziecko. Od 4 lat prowadzimy biznes remontowo – budowlany. Jesteśmy przyjaciółmi i wspólnikami – rozpoczyna Artur – Historia naszego pomysłu jest prosta, od kilku lat panuje nieprzerwalna moda na spotkania w kawiarniach. Kiedyś lokale te postrzegane były po prostu jako miejsce do wypicia kawy. Dziś stają się obowiązkowym punktem spotkań ze znajomymi, przestrzenią dla sztuki lub pracy z laptopem. Ridgewood zaczął się zmieniać. Okolicę zamieszkują młodzi ludzie z dużymi aspiracjami. Żyją w biegu, potrzebują punktu, w którym szybko otrzymają dobry towar. Oczywiście smak produktu jest najważniejszy, ale liczy się też standard miejsca, jego charakter. Poza tym nie ma co ukrywać, Łukasz od dawna marzył o dobrej kawiarni, która przyciągałaby nie tylko kawą (śmiech).

Lukasz i Artur, wlasciciele The Spot na Ridgewood w Nowym Jorku

Lukasz i Artur, wlasciciele The Spot na Ridgewood w Nowym Jorku– Lubię ludzi – dopowiada Łukasz. – Poznawanie ciekawych jednostek i otulanie ich miłą atmosferą zawsze sprawiało mi przyjemność.

– Ile osób należy do Waszej załogi?

– Zatrudniamy 5 fantastycznych młodych ludzi. Wśród nich znakomitego kucharza Włocha. Szukamy zresztą jeszcze jednego kucharza. Właśnie przeglądamy nadesłane oferty.

– Pyszna kawa – przerywam – zachwycony laik – odkryłam nowy smak zimnego napoju.

– To “cold brew”, zaparzanie kawy bez zaparzania. Przewrotna nazwa, prawda? Zamiast wrzątku używamy wody w temperaturze pokojowej (może być wcześniej przegotowana), to naprawdę ma niebagatelny wpływ na smak kaw i herbat.

– Jakie są godziny pracy lokalu?

IMG_0317

IMG_0322

– Codziennie od 7.00- do 9.00. Chciałbym nadmienić, że sąsiednie biznesy bardzo nas wspierają. Właściciele chętnie radzili nam na co uważać i czym się nie przejmować- mówi Łukasz-Zresztą mieszkańcy Ridgewood też nas dopingowali w decyzji otwarcia lokalu. Mówili, że są zmęczenie sieciówkami typu Dunkin’ Donuts. W dzielnicy brakowało miejsca, w którym można byłoby się odprężać i czując swobodnie pokazywać na czym polega przysłowiowe La dolce vita i jak uprawiać dolce far niente – czyli słodkie nicnierobienie.

-Jak udało się wielkie otwarcie?

– Nadspodziewanie dobrze. Biorąc pod uwagę fakt, że nie ogłaszaliśmy się w mediach, byliśmy zaskoczeni tak dużą ilością klientów.

– Aranżacja wnętrza to Wasz pomysł?

– Współpracowaliśmy z zaprzyjaźnionym dekoratorem wnętrz. Podpowiedział nam parę smaczków, które tworzą w klubie klimat. Na przykład ta ściana za nami, to ściana wystawowa. Wszyscy lokalni artyści mogą wystawiać u nas swoje prace. Poza tym ze Spot Caffe już wiąże się wiele wspomnień (śmiech). Meble- krzesła i stoły- wykonaliśmy sami. Kupiliśmy stare drewno i działaliśmy wiele godzin dziennie, aby uzyskać maksymalny efekt, który mamy nadzieję cieszy obecnie oczy naszych klientów. Wnętrze z założenia miało być przytulne i ciepłe, kawa doskonała i menu zachęcające do spędzenia z nami kilku chwil.

– Na zakończenie powiedzcie mi proszę skąd wziął się pomysł na nazwę: Spot Caffe?

– Zabawny sposób skojarzenia znaczenia tego słowa. Kawiarnia jest miejscem w którym zdarzają się plamy po kawach (śmiech).

– Dziękuję za rozmowę i życzę Wam powodzenia!

Rozmowę przeprowadziła: Jagoda Sobczyńska-Pruszko

Adres kawiarni:
61-05 Madison Street
Ridgewood NY 11385

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *