DPS

Konkurs Świąteczny dla Dzieci i Młodzieży!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

KONKURS.SWIATECZNY copyKonkurs jest przeznaczony dla osób od lat 9-ciu do 18-tu. Mamy dla Was aż trzy tematy do wyboru!

“Moje Boże Narodzenie” to pierwszy temat – Boże Narodzenie, w tym Wigilia, to szczególnie wyczekiwane święta przez Polaków. Nasza duchowość w tym czasie powoduje, że przeżycia stają się intensywniejsze, refleksje częstsze, a otaczający świat wydaje się magiczny. Piszcie o swoich wymarzonych świętach albo o tym, jakie były naprawdę lub jakich się spodziewaliście, a jakie się okazały. O wydarzeniach, o ludziach,
o oczekiwaniach, nadziei, o atmosferze tych świąt.

Drugi temat jest związany z końcem roku: “Najważniejsze wydarzenie w moim życiu, w mijającym roku 2013” – jaki był dla mnie odchodzący rok, co przyniósł ciekawego, jakie wydarzenie zapamiętasz z tego roku na całe życie?

Książka kucharska z 1923 roku.

Książka kucharska z 1923 roku.

Święta Bożego Narodzenia to również tradycje polskie, różne zwyczaje, a także … potrawy świąteczne.
Trzeci temat, wyjatkowo, jest częściowo odtwórczy ale wnoszący również wiele ciekawych obserwacji, szczególnie jezeli chodzi
o tradycje świąteczne w polonijnej rodzinie i tu mamy dwie opcje do wyboru: “Przepis na ulubioną, wigilijną potrawę w rodzinie lub świąteczny wypiek” lub “Przepis na ulubioną potrawę karnawałową”. Będzie się tutaj liczyła przypuszczalna smakowitość potrawy i sposób, w jaki napiszecie przepis.

Prace do dwóch pierwszych tematów należy przesyłać do
31 stycznia 2014 roku
. Prace na trzeci temat prosimy przesyłać do 20 grudnia 2013r. – pierwsza opcja, oraz do 31 stycznia –
w przypadku opcji drugiej.

Prosimy przesyłać je na adres e-mail:

redakcja@dobrapolskaszkola.com

lub adres pocztowy:

Polonijny Portal DobraPolskaSzkola.com
60-92 69 Ave.
Ridgewood, NY 11385

We wszystkich konkursach przewidziane są atrakcyjne nagrody książkowe. Wybrane prace zostaną opublikowane na naszym portalu w zakładce Klubu Młodych Literatów.

Zapraszamy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *