DPS

“Królowa Muniów” Malwiny Prus – Zielińskiej już w polskich księgarniach!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Munie są małymi, rozkrzyczanymi skrzatami, mają długie zielone włosy, czarne, bystre oczy i cienkie głosiki. Niestety, bywają złośliwe i z tego powodu mają ciągle dużo różnych perypetii.
Z powodu ich złośliwych zachowań, odeszła od nich ich Królowa, a bez niej ich Królestwo Muniów nie może istnieć. Postanawiają znaleźć nową Królową. Na jej poszukiwanie
w Królestwie Ciszy zgłasza się Aleksander, najbardziej cichy
z Muniów, którego ulubionym zajęciem jest czytanie książek.
Dla wielu Muniów nie jest to dobry pomysł żeby to akurat Aleksander wybierał się w tak niebezpieczną wyprawę.
Czy sobie poradzi? Czeka go bardzo wiele niebezpieczeństw!

O “Królowej Muniów” słyszeliśmy już wcześniej. Jej autorka
i nasza portalowa dziennikarka Malwina Prus-Zielińska, zgodziła się na publikację odcinków nie wydanej jeszcze bajki
w miesięczniku “Polski Partner” (ukazującym się w stanach Pensylwania, New Jersey i New York), w którym publikowane były (i nadal są) od końca ubiegłego roku. Tak więc, wiele polonijnych dzieci miało już okazję poznać przygody Aleksandra, Szczęściarki, niebieskiego smoka Mig-Moka, calineczki Joasi i innych bohaterów książki. Dla nich oraz dla dzieci, które nie słyszały jeszcze o niezwykłych perypetiach zielonych ludzików mamy dobrą wiadomość – “Królowa Muniów”, której nasz portal ma przyjemność być patronem medialnym, jest już do nabycia w polskich księgarniach oraz sklepach online!

Niewątpliwie dużą ciekawostką dotyczącą powstania bajki jest to, iż jej współautorką jest czteroletnia córka autorki – Marysia, która pewnego dnia wstała i powiedziała do mamy “jestem królową muniów”,
po czym opowiedziała mamie o zielonych stworkach.

Książka adresowana jest dzieci w wieku 6-8 lat, choć rodzice
z powodzeniem mogą czytać ją młodszym dzieciom. Jest to utrzymana w baśniowym świecie magii powieść, w której zło przegrywa walkę na rzecz dobra. Tytułowe Munie podczas wielu przeżytych przygód zmieniają swoje postępowanie. Pomimo przeciwności losu i niebezpieczeństw osiągają swój cel i znajdują panią swojego królestwa.
Malwina Prus – Zielińska w ciekawej i wciągającej fabule książki zawarła bardzo ważne przesłanie dla jej najmłodszych czytelników: że przyjaźń, wzajemna pomoc, odwaga, wspólne dążenie do celu są wartościami nigdy nie przemijającymii sprawdzają się w każdych warunkach życiowych.

Piękne ilustracje w książce zostały wykonane przez Agę Korfanty. Wydawcą jest wydawnictwo poznańskie Sorus.

Wszystkich naszych czytelników i zainteresowanych zakupem książki, wraz z autorskim podpisem, prosimy o kontakt z nami na adres e-mail: dobrapolskaszkola@interia.pl (z dopiskiem: “Królowa Muniów”).

Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *