DPS

“Królowa Muniów” Malwiny Prus – Zielińskiej w “Molikach Książkowych” Telewizji Polskiej!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Miło nam poinformować, że książka “Królowa Muniów” autorstwa naszej portalowej koleżanki Malwiny Prus -Zielińskiej, otrzymała patronat Telewizji Polskiej i programu “Moliki Książkowe”. Już na jesień będziemy mogli obejrzeć w programie 1 Telewizji Polskiej wydanie Molików z “Królową Muniów”!

Wiele polonijnych dzieci miało już okazję poznać przygody Aleksandra, Szczęściarki, niebieskiego smoka Mig-Moka, calineczki Joasi i innych bohaterów książki, gdyż odcinki nie wydanej jeszcze wówczas bajki publikowane były
w miesięczniku “Polski Partner”, ukazującym się w stanach Pensylwania, New Jersey i New York.

Tytułowe Munie, małe, rozkrzyczane skrzaty o nieco złośliwym charakterze, podczas wielu przeżytych przygód zmieniają swoje postępowanie. Pomimo przeciwności losu i niebezpieczeństw, osiągają swój cel i znajdują panią swojego królestwa, bez której nie może ono istnieć.

Dużą ciekawostką dotyczącą powstania bajki jest to, iż jej współautorką jest czteroletnia córka autorki – Marysia, która pewnego dnia wstała i powiedziała do mamy “jestem królową muniów”, po czym opowiedziała mamie o zielonych stworkach.

Promocja “Królowej Muniów” odbyła się 31 maja br w Rzadkwinie, w gościńcu o nazwie Perła Korytkowa. Na spotkanie z autorką książki, a raczej jej autorkami, przyszli przyjaciele, rodzina, najbliżsi oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Markowicach i w Ciechrzu. Tego samego dnia, odbyło się również spotkanie
z wszystkimi dziećmi z Rzadkwina.

W trakcie spotkania promocyjnego Królowej Muniów. Obok prowadzącej Malwina Prus -Zielińska z córką Marysią oraz Małgorzata Berwid z Molików Książkowych TVP.

“Królowa Muniów” została objęta patronatem Telewizji Polskiej i programu dla dzieci “Moliki Książkowe”, prowadzonego przez panią Małgosię Berwid. Moliki to sympatyczne i wesołe stworki, które ciekawie opowiadają dzieciom o książkach wartych przeczytania. W ich zaczarowanej bibliotece co rusz pojawiają się bohaterowie ksiażek. Zarówno Marysia, jak i jej mama pokochały te stworki. Moliki Książkowe można oglądać w programie 1 TVP oraz na stronie www.tvp.pl/dla-dzieci

Małgorzata Berwid w trakcie czytania dzieciom Królowej Muniów.

Wydanie książki zostało wsparte finansowo przez Burmistrza Miasta i Gminy Strzelno, pana Ewarysta Matczaka, który szczególnie zainteresowany jest szerzeniem kultury i wspieraniem lokalnych twórców. To już trzecia książka Malwiny Prus – Zielińskiej wydana dzięki pomocy gminy.

Książka adresowana jest dzieci w wieku 6-8 lat, choć rodzice z powodzeniem mogą czytać ją młodszym dzieciom. Jest to utrzymana w baśniowym świecie magii powieść, w której zło przegrywa walkę na rzecz dobra.


Marysia przy podpisywaniu swojej pierwszej w życiu książki.

Wszystkich naszych czytelników i zainteresowanych zakupem książki, wraz z autorskim podpisem, prosimy o kontakt na adres e-mail: dobrapolskaszkola@interia.pl (z dopiskiem: “Królowa Muniów”).

Przypomnijmy, że Malwina Prus-Zielińska pochodząca z Rzadkwina (gm. Strzelno), a obecnie mieszkająca w Poznaniu jest również autorką książki dla dzieci “Opowieści z Wiecznie Zielonego Lasu”, która ukazała się w 2009 roku. Autorka debiutowała w 1998 r. na antenie Radia I, a w 1999 r. ukazał się jej debiutancki tomik poezji “Rytm serca”, wydany przez Związek Literatów Polskich. Odkąd na świat przyszła jej córeczka Marysia, pisze głownie dla dzieci. Współpracuje z naszym portalem od początku jego powstania prowadząc m.in. rubrykę “Bajeczki do Poduszeczki”, “Książki naszego dzieciństwa” oraz
“Z kulturą na Ty”. Jest również koordynatorem akcji “Skypowe Spotkania” i “Pluszakowy Most” na terenie Polski.

Marta Kustek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *