Danuta Świątek
No Comments

„Kup świąteczną kartkę od polskich dzieci w Yonkers”

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page
AMELIA GRZELAKOWSKI Klasa IV

                                                                          Adrianna Grzelakowski z kl.IV

Czas na wypisanie świątecznych kartek. W Polskiej Szkole Dokształcającej im. M. Konopnickiej w Yonkers, NY, wielka radość dla 26 uczniów, bo ich prace zostały wydrukowane na świątecznych kartkach, które mogą kupić ich rodziny  i także czytelnicy naszego portalu.

„W ubiegłym roku w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs na zaprojektowanie kartki świątecznej. Wpłynęło ponad 20 prac” – mówi dyrektor Alina Gauza. „Dochód z ich sprzedaży wyniósł $250. Pieniążki przeznaczyliśmy na wycieczkę szkolną do Hudson River Museum” – dodaje.

                                    Olivia Tuzel z klasy II

W tym roku konkurs został powtórzony w połowie listopada i z 34 prac wybrano 28. W konkursie brała udział połowa uczniów szkoły. „Moja kartka świąteczna przedstawia ozdoby choinkowe znane też jako bańki lub bombki” – mówi Gabriela Chioccola, uczennica 5 klasy. „Do zrobienia kartki wykorzystałam biało-czerwony papier do prezentów, czerwone wstążeczki i srebrne gwiazdki, ale najważniejszy na kartce jest napis po polsku „Wesołych Świąt”.  To będzie super prezent pod choinkę dla mojego dziadziusia, który mieszka w Polsce. Mam nadzieję, że koleżankom w Polsce też się spodoba” – cieszy się Gabriela.

DANIEL CHIOCCOLA Klasa IV

Daniel Chioccola Klasa IV

Kartki są sprzedawane w kompletach po 6 lub 12 sztuk (6/$10; 12/$20). Każdy z tych kompletów zawiera przypadkowo wybrane kartki. Wymiar kartek: 4.25 x 5.5 Jest również możliwość zamówienia wyłącznie jednego rodzaju kartek w zestawie 12 sztuk. „To dzięki dużemu zaangażowaniu pani Marzeny Chioccola i pani Agnieszki Beckford kartki są już gotowe do sprzedaży” – mówi dyrektor Gauza.

Drodzy czytelnicy, kupujmy kartki z Yonkers. Wspierajmy polonijne szkoły.

Zainteresowanych zakupem kartek prosimy o kontakt z panią Marzeną Chioccola: marzena.chioccola@gmail.com lub telefonicznie 914 -844-0009.

 

Danuta Świątek

                                                           Zdjęcia: archiwum Polskiej Szkoły im. M. Konopnickiej w Yonkers

 

image001

Gabriela Chioccola Klasa V

 

Mateusz Fiedorczuk Kl. IV

Mateusz Fiedorczuk Kl. IV

 

Olivia Glogowski Kl. III

Olivia Glogowski Kl. III

 

Piotr Kozlowski kl. VII

Piotr Kozlowski kl. VII

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *