DPS

“Nauczyciel z powołania, z przypadku czy z konieczności?” – konkurs

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Konkurs.duze
„Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil, łzawym wzrokiem nieraz patrzeć będzie na walkę anioła z szatanem, gdzie biały anioł tryumf odnosi”. Janusz Korczak

Portal DobraPolskaSzkola.com zaprasza na Konkurs

“Nauczyciel z powołania, z przypadku czy z konieczności?”

Co cechuje każdego z nich? Czy, i w jakim stopniu jakość pracy każdego z nich wpływa na relację z uczniami, zdobycie ich sympatii i zaufania, na efekty nauczania? Czy nauczyciel w dziejszej szkole ma szansę zostać mentorem, wzorem do naśladowania dla ucznia?

Zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi opiniami! Konkurs skierowany jest nie tylko do nauczycieli, rodziców czy samych uczniów, ale do wszystkich zainteresowanych tematyką nauczania, relacjami uczeń – wychowawca, zagadnieniem, czy w dzisiejszej szkole nauczyciel przekazuje jedynie samą wiedzę, czy, jak
w dawnych czasach, może być również przewodnikiem życiowym młodego człowieka.

Swoje prace (do dwóch stron A4) prosimy przesyłać do 30 kwietnia na adres mailowy: redakcja@dobrapolskaszkola.com

lub pocztą na adres:

Poloniny portal DobraPolskaSzkola.com
60-02 69 Ave.
Ridgewood, NY 11385
USA

Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrodę – książkę Kariny Bonowicz “Pierwsze koty robaczywki”,
ich prace zostaną również opublikowane na stronie naszego portalu.

Pierwsze_koty__robaczywkiIda Werner jest nieco dziwna i ma specyficzne poczucie humoru. Właśnie skończyła studia polonistyczne i czuje się trochę tak, jakby urwała się z choinki. Tym bardziej, że jej plany związane z doktoratem i pisaniem rozprawy dotyczącej Harrego Pottera w kontekście paraliteratury i młodzieżowej powieści inicjacyjnej biorą w łeb i nasza bohaterka trafia… z powrotem do szkoły średniej. Nie w roli uczennicy jednak, lecz nauczycielki. Czy nadaje się do tej roboty? Sama zainteresowana sądzi, że nieszczególnie, ale zupełnie inaczej uważają uczniowie.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *